Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - LUBLIN 
Lublin stawia na mikromobilność miejską


W Lublinie powstaje kolejnych 80 parkingów dla hulajnóg. Miasto kontynuuje działania na rzecz budowania mikromobilności miejskiej. Pierwsze kroki w tym kierunku Lublin podjął już w 2020 r. i nadal jest liderem w kwestii porządkowania na gruncie lokalnym sposobu korzystania z hulajnóg.

Jeszcze w tym miesiącu mieszkańcy Lublina będą mieć do dyspozycji łącznie 100 dedykowanych miejsc na terenie miasta do parkowania środków transportu osobistego. Kolejnych 80 parkingów powstaje aktualnie na obszarach miasta o największym natężeniu użytkowników hulajnóg. Parkingi w większości tworzą tzw. Strefy Mobilności, czyli miejsca, gdzie w zasięgu wzroku osoba ma przynajmniej dwa różne środki transportu, nie wliczając w to samochodu osobowego.

– Lublin po raz kolejny uprzedził działania na szczeblu krajowym, potwierdzając tym samym, że jest liderem w zakresie odpowiedzialnego budowania mikromobilności miejskiej. W ubiegłym roku daliśmy przykład innym samorządom, zawierając jako pierwsi porozumienie z operatorami zobowiązujące do wspólnego budowania mikromobilności i zachowania porządku w sposobie korzystania z hulajnóg. Systemowym krokiem porządkującym kwestię pozostawiania tego środka transportu były również parkingi dla tych urządzeń. Pilotażowo wyznaczyliśmy 20 dedykowanych miejsc w centrum i okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż znacząco spadła ilość interwencji pieszych w sprawie hulajnóg. Teraz wyznaczamy kolejnych 80 parkingów, które będą gotowe jeszcze w tym miesiącu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Źródło: https://lublin.eu/

2021-05-21 07:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»