Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


OCHRONA ŚRODOWISKA 
Już niebawem na ulice Polkowic wyjadą kolejne autobusy elektryczne


Po sześciu miesiącach od podpisania umowy pomiędzy Gminą Polkowice i firmą Busnex Poland, dziewięć zeroemisyjnych autobusów miejskich Yutong E10 jest już w Polsce. Obecnie pojazdy przechodzą procedurę dopuszczenia do ruchu. Po jej zakończeniu jeszcze w tym miesiącu autobusy rozpoczną obsługę pasażerów na ulicach Polkowic.

Gmina Polkowice zakupiła autobusy za 18,8 mln zł, z czego tylko 4,5 mln zł przeznaczy na ten cel ze swojego budżetu. Pozostałe 14,3 mln zł pokryją środki z dolnośląskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Umowa na zakup pojazdów została podpisana w połowie października 2020 r.

Dzięki zakupowi dziewięciu elektrycznych autobusów Yutong Polkowice stały jednym z liderów zrównoważonego transportu miejskiego w Polsce. Już połowa floty samorządowego Zakładu Komunikacji Miejskiej ma napęd elektryczny.

Autobus Yutong E10 zamówiony przez gminę Polkowice posiada wiele zalet, takich jak wysoka niezawodność, niska awaryjność i niskie koszty eksploatacji. W Polkowicach będą operować pierwsze egzemplarze tego modelu w Polsce, ale na europejskim rynku znany jest on już od kilku lat. Autobusy tego typu obsługują przewozy na wymagających rynkach Anglii (Londyn) czy Szkocji, ale to nie jedyne kraje, w których produkty marki Yutong zdobywają uznanie. W ubiegłym miesiącu producent dostarczył do Danii 55 jednostek E12, większego brata modelu E10. Dzięki temu udział rynkowy elektrycznych autobusów Yutong w Danii przekroczył 60 proc.

Źródło: https://polkowice.eu/

2021-04-14 07:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

11-12 maja, III Krajowy Kongres Forów Skarbników, https://kongresskarbnikow.pl/

12-13 maja, Gdynia, 
Kongres Perły Samorządu, https://www.nist.gov.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»