Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - KRAKÓW 
Rząd deklaruje wsparcie w zakresie budownictwa komunalnego 


Budownictwo komunalne w Krakowie zyska finansowe wsparcie z rządowych programów mieszkaniowych. Taką deklarację po spotkaniu z Jerzym Muzykiem, zastępcą prezydenta Krakowa, złożył wicepremier Jarosław Gowin.

Podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk zaprezentował planowane projekty inwestycyjne w zakresie budownictwa komunalnego. Dzięki ich realizacji w Krakowie może powstać prawie 650 lokali komunalnych. Realizacja inwestycji przyczyni się w znacznym stopniu do zaspokojenia potrzeb Gminy Miejskiej Kraków w obszarze budownictwa komunalnego. Wsparcie dla Krakowa ze środków Funduszu Dopłat w ramach programu budownictwa socjalnego i komunalnego na realizację planowanych inwestycji może wynosić nawet do 80 proc. kosztów przedsięwzięcia.

W ostatnich latach gmina Kraków ponosiła duże nakłady na zwiększanie zasobu mieszkaniowego poprzez realizację nowych inwestycji mieszkaniowych. To między innymi dzięki nim, w ciągu ostatnich trzech lat średni, czas oczekiwania na przyznanie mieszkania z zasobu komunalnego w Krakowie skrócił się z 54 do 41 miesięcy.  Pomimo starań miasta, nadal istnieją potrzeby w tym zakresie – powiedział zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk.

Obecnie na terenach miejskich w Krakowie, planowane są trzy inwestycje w zakresie budownictwa komunalnego:

  • ul. Kotsisa/Roi – 360 mieszkań – koszt inwestycji 55 mln zł 

  • ul. Padniewskiego – 110 mieszkań – 40 mln zł

  • ul. Kolista – 176 mieszkań – 45 mln zł

Koszty inwestycji nie obejmują kosztów dotyczących budowy dróg i rozbudowy sieci.

Łączna kwota projektu to 150 mln zł, z czego 120 mln będzie pochodziło właśnie z dofinansowania z rządowego Funduszu Dopłat.  Warunkiem uzyskania dofinansowania jest, aby nowe mieszkania powstałe w wyniku inwestycji pozostały w zasobie komunalnym przez co najmniej 15 lat.

Źródło: https://www.krakow.pl/

2021-04-12 07:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»