Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - JAROCIN
Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Jarocinie zakończona


W Jarocinie zakończyła się budowa nowego centrum sportowo-rekreacyjnego. Znajdzie się w nim m.in. kryte lodowisko, 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne
oraz strefa gastronomiczna. Generalnym wykonawcą inwestycji jest FB Antczak z Kalisza.

Budowa nowego obiektu jest elementem kompleksowej rozbudowy jarocińskiej infrastruktury sportowej. Jako lodowisko budynek będzie wykorzystywany w miesiącach zimowych, tj. od listopada do kwietnia. W pozostałych okresach hala będzie służyła do organizacji licznych wydarzeń, m.in. koncertów, wystaw czy targów. Obiekt będzie mógł służyć także jako boisko sportowe czy rolkowisko. Wartość inwestycji wyniosła około 30 mln zł. Na jej realizację gminna spółka Jarocin Sport pozyskała dotację w wysokości 3 mln zł z Ministerstwa Sportu.

Pandemia w oczywisty sposób zmieniła nasze plany. Choć infrastruktura lodowiska jest gotowa na przyjęcie pierwszych gości i zapewnienie im licznych sportowych atrakcji, z uwagi na obowiązujące obostrzenia w tym sezonie zimowym nie będziemy jeszcze mogli wykorzystać potencjału, jaki oferuje nowy obiekt. Również wyposażenie kręgielni będzie możliwe dopiero po zniesieniu ograniczeń w logistyce międzynarodowej. Zakończenie budowy to dla nas jednak ważny kamień milowy, który pozwala nam przygotować się do zapewnienia mieszkańcom kompleksowej oferty sportowej i rekreacyjnej w najbliższych miesiącach – deklaruje Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport.

Trzykondygnacyjny budynek nowego centrum sportowo-rekreacyjnego ma powierzchnię ponad 4 tys. m kw. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2017 roku. W połowie 2019 roku generalnym wykonawcą inwestycji została Firma Budowlana Antczak z Kalisza, która wygrała przetarg ogłoszony przez spółkę Jarocin Sport. Znacząca część prac budowlanych realizowana była w ścisłym reżimie sanitarnym w czasie trwającej od początku 2020 roku pandemii koronawirusa. Mimo to obiekt został przekazany inwestorowi zgodnie z założonym harmonogramem.

Źródło: Komunikat prasowy FB Antczak

2021-03-19 08:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»