Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - LUBICZ
Gmina wybuduje salę gimnastyczną za 2 miliony złotych


W tym tygodniu Urząd Gminy Lubicz ogłosi przetarg na budowę długo wyczekiwanej przez społeczność Lubicza Dolnego sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej.

To dla społeczności Lubicza Dolnego bardzo ważna inwestycja, ponieważ w tej chwili uczniowie ze szkoły w tej miejscowości korzystają z sali przy remizie OSP, która jest oddalona o kilkaset metrów. Poza tym dotychczasowa sala jest mała i nie daje możliwości pełnego prowadzenia zajęć sportowych. Sala tuż przy szkole zdecydowanie poprawi więc komfort nauki w tej placówce.

Nowa sala gimnastyczna wraz z łącznikiem i pomieszczeniami będzie miała prawie 500 m kw. powierzchni. Zaprojektowany, a wkrótce budowany, obiekt przeznaczono na stały pobyt do 200 osób.

Na wyposażenie samej sali złożą się boisko do koszykówki, wielkości 20 m x 11 m, a także boisko do siatkówki – 18 m x 9 m - wyposażone w słupki z regulacją zawieszenia siatki, co umożliwi wykorzystanie ich także do gry w badmintona oraz tenisa. Miejsce na judo, o wymiarach 10 m x 10 m, na całości zostanie wyłożone profesjonalną matą. Nie zabraknie również tablicy LED do wyników oraz nagłośnienia, równoważni gimnastycznej z regulacją wysokości i konia gimnastycznego bez łęków, drabinek mocowanych wzdłuż ściany okiennej, a także ławek gimnastycznych.

Pomieszczenia przyległe do sali gimnastycznej będą przeznaczone na potrzeby socjalne. W ich skład wejdą toalety (w tym dla niepełnosprawnych), natryski, szatnie, pomieszczenie trenerskie i magazyn sprzętu.

Przetarg na budowę sali gimnastycznej dla szkoły w Lubiczu Dolnym zostanie ogłoszony w pierwszej połowie tego tygodnia. Lubicz ma dwa prognozowane scenariusze terminu zakończenia budowy: z końcem bieżącego roku kalendarzowego lub do marca 2022 roku.

Budowa sali w Lubiczu Dolnym będzie kosztowała ok. 2 mln zł. - Staramy się o dofinansowanie tego zadania z dwóch programów rządowych - mówi wójt Lubicza Marek Nicewicz. - Na razie oba programy nie ogłosiły wyników, mimo to, niezależnie od tego jakie one będą, podjąłem decyzję, że sala zostanie zbudowana. Mieszkańcy już od wielu lat zabiegali o tę inwestycję. Rozumiem ich potrzebę i uważam ją za ważną. Dlatego według mnie, ze względu na dobro uczniów, nie możemy dłużej czekać z rozpoczęciem tej inwestycji.

Źródło: Informacja prasowa UG Lubicz

2021-03-16 06:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»