Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE
Nowa dzielnica Jaworzna – projekt SILO – z prestiżowym wyróżnieniem


To pierwsza taka inwestycja mieszkaniowa w Europie Środkowej. Budowana z poszanowaniem środowiska naturalnego, zaprojektowana, by minimalizować zużywanie zasobów naturalnych i w pełni zaakceptowana przez lokalną społeczność.

Certyfikat BREEAM jest przyznawany przez niezależnych ekspertów. Mogą go otrzymać wyłącznie inwestycje, które w trakcie projektowania, budowy i użytkowania spełniają najwyższe standardy budownictwa ekologicznego. Co równocześnie oznacza, że powstające mieszkania i przestrzeń wspólna z nawiązką spełniają polskie i unijne normy budowlane. Certyfikat BREEAM Communities otrzymują wyłącznie projekty o dużej skali i pozytywnym wpływie na otoczenie.

Przeprowadziliśmy szerokie konsultacje z mieszkańcami Jaworzna. W planach inwestycji uwzględniamy sugestie mieszkańców. Wiemy, że Pieczyska, Szczakowa i całe Jaworzno trzymają za nas kciuki. Od początku ważnym elementem inwestycji są trasy rowerowe i spacerowe, ogólnodostępna przestrzeń wspólna, kompleks sportowy oraz punkty usługowe. Szacujemy, że dzięki SILO powstanie 300 tymczasowych oraz 150 stałych etatów – informuje Anna Banaś Prezes Zarządu Slag Recycling.

SILO to inwestycja, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Zbilansowana przestrzeń do życia. Zaprojektowana z myślą o zdrowiu obecnych i przyszłych mieszkańców dzielnicy. Wspierająca środowisko naturalne. Ograniczająca wpływ człowieka na zmiany klimatyczne. Umiejętnie korzystająca z naturalnych zasobów, co z kolei pozytywnie wpłynie na redukcję kosztów codziennego użytkowania mieszkań.

Ważnym elementem projektu jest chociażby magazynowanie deszczówki oraz umiejętne korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Oznacza to nie tylko poszanowanie dla środowiska i czystsze powietrze, ale także obniżenie i ustabilizowanie kosztów energii. W codziennym użytkowaniu całkowita emisja CO2 będzie tu o ponad 30 proc. niższa w porównaniu do zwykłych budynków.

W nowej dzielnicy budynki o różnej skali nie tworzą zamkniętych enklaw. Zrezygnowano z zabudowy kwartałowej na rzecz otwartych, zielonych podwórek z kompostownikami, grządkami i sadami. Między budynkami powstaną ścieżki i oczka wodne, które wraz z zie-lenią utworzą naturalny filtr powietrza.

2021-02-18 07:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»