Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Gorzów rozwiąże problemy lokalowe

Utworzone w Gorzowie Wlkp. (woj. lubuskie) Biuro Zamiany Mieszkań uchroni lokatorów przed eksmisją i pomoże odzyskać długi.

Pomysł stworzenia biura, pośredniczącego przy zamianie mieszkań zrodził się podczas spotkań tzw. grupy wymiany doświadczeń, organizowanych przez Związek Miast Polskich. Jak wskazuje Ewa Piekarz, zastępca prezydenta Gorzowa, nowością na rynku lokalnym w stosunku do działających już podobnych biur jest możliwość zamiany każdego mieszkania na inne, pod warunkiem, że jedno z nich jest komunalne.

– Dotyczy to nawet lokali z orzeczoną eksmisją. Dzięki temu rodziny, które znalazły się w kłopotach, zyskają możliwość wyjścia z trudnej sytuacji – dodaje Ewa Piekarz.

Zamiana poprawi warunki mieszkaniowe najemców poprzez zlikwidowanie dysproporcji między powierzchnią lokali zajmowanych przez lokatorów zasobów komunalnych, ilością zamieszkujących w nich osób oraz ich dochodami. Działające w strukturze Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej biuro zwiększy tym samym możliwości regulowania bieżącego czynszu, zmniejszy ilość dłużników ZGM oraz pozwoli odzyskać stare długi zakładu.

W ciągu dwóch lat funkcjonowania podobnego biura w Szczecinie udało się odzyskać 500 tys. zł, a czteroletnia działalność BZM w Gdańsku przyniosła aż 4-milionowy zwrot długu. (mk)

2009-01-15 00:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»