Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Miasta za stabilizacją w ochronie zdrowia

Zarząd ZMP poparł rządowy program wspierający jst w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia, ale chce jego rozszerzenia.
Zarząd ZMP negatywnie zaopiniował projekt ustawy o polityce miejskiej

Związek postuluje włączenie do programu samorządów, które skutecznie przeprowadziły w ostatnich latach proces komercjalizacji ZOZ-ów. Oczekuje także objęcia programem dotacji na pokrycie takich kosztów, jak m.in. wycena majątkowa, programy naprawcze czy restrukturyzacja zadłużenia przekształcanych zakładów.

Negatywna jest natomiast opinia związku na temat projektu ustawy o polityce miejskiej, autorstwa Konwentu Marszałków, który zakłada m.in. powstanie Rady do spraw Polityki Miejskiej oraz zespołu wielkomiejskiego (wcześniej metropolitalnego). Zdaniem ZMP projekt łamie zasadę pomocniczości, bowiem polityka miejska powinna być realizowana przez miasta, a nie marszałków.

Związek negatywnie zaopiniował również projekt zmian ustawy o dodatkach mieszkaniowych, poszerzający katalog świadczeń, ze względu na brak wskazania źródeł rekompensat finansowych dla samorządów.

Kontrowersje wzbudził apel prof. Jerzego Przystawy z Uniwersytetu we Wrocławiu o podjęcie działań na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu. Zarząd podtrzymał wcześniejsze stanowisko w tej sprawie i poparł wprowadzenie JOW szczególnie na szczeblu samorządu. (mk)

Posiedzenie Zarządu ZMP,
Głowno/Poznań, 16.01/06.02.2009,
www.zmp.poznan.pl

2009-03-16 15:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»