BEZPIECZEŃSTWO
Samorząd Województwa Lubuskiego przekazał narkotesty dla policji
Samorząd województwa przekazał 140 szt. narkotestów Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Z ramienia Policji narkotesty w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Andrzej Pilawski.
Urządzenia typu „DrugWipes6S” wykrywają następujące grupy narkotyków: konopie (marihuana, haszysz, THC), amfetamina, metaamfetamina, ecstasy, kokaina, crack, opiaty (morfina, heroina), benzodiazepiny.
- Od wielu lat wspieramy działania lubuskich policjantów. Od 2012 roku regularnie i corocznie przekazujemy policji narkotesty – dotąd zakupiliśmy, włącznie z bieżącym rokiem - 2020 sztuk urządzeń na łączną kwotę ponad 174 tys. zł – mówił członek Zarządu Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej.
W 2024 roku narkotesty „DrugWipes6S” trafiły do wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa lubuskiego. Policjanci garnizonu lubuskiego poddali badaniu 410 kierujących, ujawniając i wyłączając z ruchu 74 kierujących po zażyciu środków działających podobnie do alkoholu.
Źródło: https://lubuskie.pl/
fot. Katarzyna Klimkowska
2025-08-01 09:30:00
powrót
Dołącz do dyskusji na stronie
»