Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


BEZPIECZEŃSTWO 
Samorząd Województwa Lubuskiego przekazał narkotesty dla policji


Samorząd województwa przekazał 140 szt. narkotestów Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Z ramienia Policji narkotesty w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Andrzej Pilawski.

Urządzenia typu „DrugWipes6S” wykrywają następujące grupy narkotyków: konopie (marihuana, haszysz, THC), amfetamina, metaamfetamina, ecstasy, kokaina, crack, opiaty (morfina, heroina), benzodiazepiny.

- Od wielu lat wspieramy działania lubuskich policjantów. Od 2012 roku regularnie i corocznie przekazujemy policji narkotesty – dotąd zakupiliśmy, włącznie z bieżącym rokiem - 2020 sztuk urządzeń na łączną kwotę ponad 174 tys. zł – mówił członek Zarządu Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej. 

W 2024 roku narkotesty „DrugWipes6S” trafiły do wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa lubuskiego. Policjanci garnizonu lubuskiego poddali badaniu 410 kierujących, ujawniając i wyłączając z ruchu 74 kierujących po zażyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Źródło: https://lubuskie.pl/
fot. Katarzyna Klimkowska

2025-08-01 09:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17-18 czerwca, Jachranka, 40. Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, https://www.zgwrp.pl/

24 czerwca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»