Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Olsztyn ma prezydenta

Mieszkańcy Olsztyna wybrali nowego prezydenta. Został nim Piotr Grzymowicz.

15 lutego w pierwszej turze przedterminowych wyborów żaden z sześciu kandydatów nie uzyskał ponad 50 procent ważnie oddanych głosów. Do drugiej tury dopuszczeni zostali dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów: Piotr Grzymowicz (PSL) i Krzysztof Krukowski (PO).

1 marca oddało swój głos prawie 35 tys. mieszkańców, z czego na Piotra Grzymowicza głosowało 20 740 osób, a na Krzysztofa Krukowskiego 13 734. Frekwencja wyniosła 25,53 proc.

Piotr Grzymowicz urodził się 11 stycznia 1954 roku w Nowym Mieście Lubawskim, tam chodził do szkoły podstawowej. W roku 1973 ukończył z 1 lokatą Technikum Budowlane w Olsztynie. Jest absolwentem Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie na Wydziale Budownictwa Lądowego, a także Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego.

Po studiach pracował w Iławskim Przedsiębiorstwie Budowlanym oraz Akademii Rolniczo –Technicznej na Wydziale Budownictwa Lądowego w Katedrze Technologii i Organizacji Robót na stanowisku asystenta, a po uzyskaniu stopnia doktora nauk technicznych w roku 1987 – adiunkta. W latach 1989-1994 pracował w Niemczech, a od roku 1997 przez prawie 4 lata był członkiem zarządu Spółki Gemini Area Polska 10.

W 2001 roku został powołany na stanowisko zastępcy Prezydenta Miasta Olsztyn, które piastował do września 2007 roku.

Jest żonaty i ma trzech synów. Zainteresowania Piotra Grzymowicza to sport, a w szczególności lekkoatletyka, którą czynnie uprawiał do odniesionej kontuzji obojczyka w 1975 roku. (rp)

2009-03-03 16:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»