Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

500 mln euro dla pięciu województw

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że pięć regionów Polski, które będą najlepiej wykorzystywać fundusze unijne, dostanie z ministerstwa dodatkowe środki.

Ministerstwo rozpoczęło prace nad podziałem dodatkowych pieniędzy z funduszy unijnych. Planowane jest między innymi nagrodzenie tych regionów, które najlepiej poradzą sobie z wykorzystaniem funduszy. Województwa, które wykażą się największym wydatkowaniem środków będą mogły liczyć na dodatkowe środki z UE.

Pieniądze zostaną uwolnione z tzw. krajowej rezerwy wykonania, która wynosi 2 proc. z ponad 67 mld euro, które Polska dostała na lata 2007-2013. Oznacza to, że do podziału będzie ok. 1,3 mld euro, z czego 500 mln zostanie przekazane dla pięciu wybranych województw.

Obecnie poziom realizowania projektów w poszczególnych regionach jest bardzo zróżnicowany, o rozdysponowaniu dodatkowych pieniędzy zadecydują same samorządy wojewódzkie. (rp)

2009-03-02 09:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»