Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Światowe Dni Innowacji 2010

Wielkopolska już po raz czwarty zaprasza na Światowe Dni Innowacji – projekt promujący innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie, arenę wymiany "dobrych praktyk" dla ekspertów z całego świata.

Data: 20-24 września 2010
Miejsce: Poznań
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Tegoroczna edycja powstaje w kooperacji z wybranymi regionami i krajami, z którymi Wielkopolska ściśle współpracuje w zakresie podnoszenia innowacyjności gospodarki oraz transferu wiedzy i technologii. Każdy z pięciu dni konferencji odbywać się będzie pod merytorycznym patronatem jednego z partnerów wydarzenia: Indii, Kanady, Niemiec oraz Brazylii. Goście będą dzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu rozwoju metropolii, energii odnawialnej i atomowej, nowych technologii, ICT i designu oraz mobilności i logistyki.

Światowe Dni Innowacji to nie tylko pięć dni konferencji poświęconych najbardziej aktualnym i nowatorskim kwestiom z zakresu współczesnej gospodarki, ale również szereg imprez towarzyszących skierowanych do szerokiego grona odbiorców, których celem jest pobudzanie wyobraźni mieszkańców Wielkopolski i podnoszenie społecznej świadomości znaczenia innowacji dla rozwoju regionu.

Wystawa „Wielkopolski Dom 2020” zaaranżowana zostanie w samym sercu miasta, na Placu Wolności i trwać będzie od 19 września do 3 października 2010 roku. W otoczeniu zieleni i wody staną tu dwa całkowicie przeszklone pawilony ekspozycyjne, w których wielkopolskie uczelnie oraz najbardziej renomowane przedsiębiorstwa zaprezentują swoje wyobrażenie domu przyszłości.

19 września również na Placu Wolności odbędzie się impreza pt. „Formuła 1”. Sprowadzone specjalne na ten dzień do Poznania symulatory formuły 1 umożliwią mieszkańcom naszego regionu bezpośredni kontakt z najbardziej innowacyjnymi technologiami wykorzystywanymi nie tyko w wyścigach, ale w całym przemyśle motoryzacyjnym. Dla szukających wrażeń udostępniony zostanie także tor gokartowy.

Przedsiębiorcy reprezentujący najbardziej dynamicznie rozwijające się i innowacyjne firmy ze wszystkich zaproszonych regionów będą mieli okazję do zaprezentowania się i dyskusji nad wyzwaniami i możliwościami stojącymi przed dzisiejszą globalną gospodarką na dwudniowym Międzynarodowym Forum Gospodarczym w dniach 22-23 września.

Światowe Dni Innowacji to zatem wydarzenie, które wykracza daleko poza granice naszego województwa. Organizatorzy przekonują, że „Wielkopolskę kreują ludzie z pasją”, i że warto inwestować w nasz region, w ludzi, którzy tu się uczą i pracują.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.sdi-wielkopolska.pl. Projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


"Forum Samorządowe" jest partnerem medialnym wydarzenia.

www.sdi-wielkopolska.pl

2010-08-25 15:53:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»