Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KWRiST
Majowe posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego


W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obrady komisji otworzył minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak. Szef MSWiA podkreślił, że rząd widzi w samorządowcach ważną część państwa. Minister przypomniał także o kluczowej roli samorządów w budowaniu bezpieczeństwa obywateli, które jest priorytetem rządu.

Samorządy są jednym z filarów bezpieczeństwa naszego kraju. Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji zaznaczył, że prace nad ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej uwzględniają rolę samorządów i dialog w tej kwestii powinien być oparty na partnerstwie.

- Będziemy chcieli w partnerstwie z samorządami budować nowoczesne rozwiązania, takie w których bardzo dobrze są rozłożone odpowiedzialności i kompetencje między instytucje rządowe i samorządowe - zaznaczył minister Tomasz Siemoniak.

Posiedzenie komisji obejmowało ponad 25 punktów. Strona samorządowa wydała opinie w zakresie projektów rozporządzeń, złożyła wnioski i wysłuchała informacji. Głównymi tematami obrad były kwestie rozwiązań prawnych proponowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także sprawy pozostające w kompetencji Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Finansów. 

Źródło: https://www.gov.pl/

2024-05-23 12:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»