Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE 
70 mln zł na budowę urządzeń wodnych w Łódzkiem


Urząd Marszałkowski przekazuje kolejne środki na walkę z suszą rolniczą w Łódzkiem. Tym razem to aż 70 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, za które spółka Wody Polskie wybuduje na rzekach naszego województwa urządzenia pozwalające lepiej retencjonować wodę.

– Nasz region, tak jak cała Polska, doświadcza skutków zmian klimatu – niedoboru wody i zagrożenia suszą rolniczą – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – To ogromne wyzwanie dla naszego województwa. W ostatnich latach znacznie zwiększyliśmy środki na walkę z suszą. To po prostu konieczność, bo problem dotyczy nas wszystkich.

Właśnie w ramach tych działań Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął dwa nabory wniosków na operacje typu „Zarządzanie zasobami wodnymi”.

Pierwszy to pomoc w realizacji 27 projektów gmin z Łódzkiego na łączną kwotę ponad 12,3 mln zł. Wsparcie to samorządy przeznaczą na budowę lub przebudowę małych zbiorników retencyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, które służyć będą zwiększeniu zdolności do gromadzenia i wykorzystania wody na terenach rolniczych. Umowy z gminami zostały już podpisane.

Drugi nabór to aż 70 mln zł na realizację przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskiego 7 projektów, polegających na budowie urządzeń wodnych – jazów i progów – na ciekach rzecznych województwa łódzkiego.

Na terenie gminy Piątek w powiecie łęczyckim przeprowadzona zostanie regulacja koryta rzeki Moszczenicy.
Na rzece Słudwia w gminie Zduny (powiat łowicki) wybudowane zostaną aż 3 jazy. Obiekty będą piętrzyć i retencjonować wodę.

Źródło: https://polskieregiony.pl/

2024-05-14 07:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»