Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Klub Miast Przyszłości: System Monitorowania Usług Publicznych


Współcześnie samorządy stają przed licznymi wyzwaniami, które wymagają podejmowania trafnych decyzji w obszarze polityki publicznej, rozwoju infrastruktury oraz efektywnej alokacji zasobów. W kontekście dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych i rosnących oczekiwań społeczności lokalnej, kluczowym czynnikiem staje się wykorzystanie danych i statystyk publicznych jako solidnego fundamentu dla podejmowania decyzji.

Dlatego też zapraszamy na Klub Miast Przyszłości organizowany przez PFR dla Miast, który odbędzie się w dniu 23 maja o godzinie 11:00 i będzie poświęcony Systemowi Monitorowania Usług Publicznych (SMUP).

To wartościowe narzędzie, opracowane przez Główny Urząd Statystyczny, stanowi doskonałą pomoc dla samorządowców w prowadzeniu analiz dotyczących swojej gminy oraz umożliwia porównania z innymi gminami o zbliżonych parametrach, czyli prowadzenia benchmarkingu między JST. Dodatkowo, otwarty interfejs API SMUP umożliwia automatyczne pobieranie danych i metadanych z Systemu Monitorowania Usług Publicznych do innych systemów informatycznych. To oznacza, że informacje dotyczące świadczonych usług publicznych mogą być łatwo integrowane z różnymi narzędziami i aplikacjami.

W ramach szkolenia Marek Pieniążek z Departamentu Innowacji Głównego Urzędu Statystycznego wprowadzi nas w tajniki działania SMUP. Natomiast przedstawiciele korporacji samorządowych – Tomasz Potkański i Sławomir Wysocki ze Związku Miast Polskich oraz Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich – opowiedzą o potencjalnych wykorzystanych tego narzędzia w samorządach.

Link do zapisów na wydarzenie: https://www.interankiety.pl/f/KAGqEwZ0

Źródło: https://www.zpp.pl/

2024-05-10 07:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»