Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


SZKOLENIA 
ZWRP szkoli ze współpracy z NGO


Optymalny model współpracy pomiędzy samorządami a NGO – tego dotyczyło szkolenie zorganizowane przez Związek Województw RP. To trzecie tego typu szkolenie, ponownie poprowadzone przez pana Łukasza Waszaka.

Tym razem uczestnicy warsztaty dowiedzieli się, jak zaprogramować współpracę samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi. Przybliżony przez Łukasza Waszaka model ma służyć jako inspiracja do tego jak można ułożyć współpracę w kolejnych latach, jak zapisać różne formy działań na poziomie rocznego programu współpracy czy z jakich form współpracy korzystać.

Szkolenie poświęcono także temu, jak mogłaby wyglądać „współpraca idealna”, jak prowadzić proces konsultacji programu współpracy i jak ustalać zakres regulacji ujętych w programie współpracy. Było także o finansowych (od konkursu po zakup usług) i niefinansowych formach współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Było też sporo „twardych zagadnień”: kiedy konkurs, a kiedy inne tryby zlecania zadań publicznych? Art. 19 i 16 w praktyce, zasady zakupów do 130 tys. PLN.

Nie mniej merytorycznie było w obszarze pozafinansowym. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak budować realną współpracę, jak prowadzić dialog obywatelski, jak wspierać partnerstwa czy np. jak tworzyć sprawny system wymiany informacji. 

Jak zwykle był także czas na to, co wielu uczestników wskazuje jako największą wartość, czyli na wymianę dobrych praktyk, a co za tym idzie – naukę na prawdziwych przypadkach.

Źródło: https://polskieregiony.pl/

2024-05-06 10:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»