Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KWRiST
Z kwietniowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego


W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom komisji współprzewodniczyli Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Posiedzenie rozpoczęło się odczytaniem deklaracji samorządów terytorialnych w 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji swoje wystąpienie wygłosiła również podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Anna Radwan Röhrenschef. 

W trakcie posiedzenia komisja przyjęła wniosek MSWiA o rozpatrzenie projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji, ustawy – Prawo oświatowe oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Celem tej regulacji jest zwiększenie efektywności prowadzonych przyjęć do służby w Policji oraz stworzenie możliwości pozyskania do niej jak największej liczby kandydatów. Zaproponowane rozwiązania mają charakter systemowy i ukierunkowane są na kilka obszarów. Odnoszą się one zarówno bezpośrednio do postępowania kwalifikacyjnego wobec byłych funkcjonariuszy chcących wrócić do służby w Policji, a także uczniów szkół ponadpodstawowych, będących potencjalnymi kandydatami do podjęcia służby w tej formacji.

W agendzie posiedzenia znalazł się również pozytywnie zaopiniowany projekt ustawy o zmianie ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa oraz niektórych innych ustaw, zgłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Podczas dzisiejszego posiedzenia rozpatrzono blisko 50 punktów dotyczących projektów ustaw, rozporządzeń, a także wniosków i informacji.

Źródło: https://www.gov.pl/

2024-04-24 09:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»