Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Mateusz Zmyślony: Każdy nowy logotyp miasta wzbudza skrajne emocje

Obawiam się, że historia z logiem Nowego Sącza sprawi, że władze wielu miast będą wolały dla świętego spokoju pozostać przy herbie – mówi dyrektor Grupy Eskadra.

Biorąc pod uwagę polską mentalność, każde logo jest kontrowersyjne. Czego się nie zrobi, logotyp wzbudza skrajne emocje – począwszy od tego, że po prostu się nie podoba, albo nie wiadomo o co w nim chodzi, skończywszy na posądzaniu autora projektu o plagiat, czy też przemycanie treści antysemickich, satanistycznych, okultystycznych i gejowskich.


Autorzy Loga Nowego Sącza zostali oskarżeni o propagowanie treści satanistycznych (czarna kropka na środku dłoni) oraz promocję homoseksualizmu (kolorowa dłoń) - przyp. red.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto dopatrzy się w projekcie niepoprawnych politycznie przesłań. Doszukiwanie się ukrytych treści jest cechą typowo Polską. Nie wiadomo kiedy słowo liberał stało się największą obelgą, później problemem stało się określenie gej i gejowski, a teraz okazuje się, że nie wolno używać kolorów, bo wzbudzają chore skojarzenia.

Obawiam się, że historia z logiem Nowego Sącza sprawi, że władze wielu miast będą wolały dla świętego spokoju pozostać przy herbie. A szkoda, bo pozbawiają się w ten sposób potężnego narzędzia marketingowego.

Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny Grupy Eskadra.

2010-08-20 16:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»