Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Marcin Maranda: Usuniemy błędne oznakowanie na drogach w mieście

Akcja obywatelska radnego z Częstochowy przyczyni się do naprawy źle oznakowanych dróg i załatania dziur w jezdniach.


Stowarzyszenie „Lokalni” pod kierownictwem częstochowskiego radnego Marcina Maranda rozpoczęło akcję „Stop bublom drogowym”. Akcja ma na celu wyeliminowanie przypadków złego oznakowania dróg w mieście.

– Błędne ustawienie znaków drogowych i braki w infrastrukturze, np. dziury w jezdni, to problemy, które niejednokrotnie stanowią utrudnienie, a nawet zagrożenie w ruchu drogowym – tłumaczy częstochowski radny Marcin Maranda. – Jednym z bardziej drastycznych przypadków odnalezionych dotąd w ramach akcji jest usytuowanie postoju taksówek w pasie ruchu drogowego przed skrętem w prawo. Jeśli postój jest zajęty, taksówki blokują przejazd w prawą stronę.

Organizatorzy zaprosili do udziału w akcji ośrodki szkolenia kierowców, korporacje taksówkarskie, wojewódzki ośrodek ruchu drogowego i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Członkowie stowarzyszenia udokumentowali już około 20 miejsc, w których złe oznakowanie może stanowić zagrożenie drogowe. W listopadzie odbędzie się pierwsza kwartalna komisja, podczas której rozpatrzone zostaną zgłoszone nieprawidłowości. (abg)

2010-08-20 15:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»