Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Planowanie przestrzenne po nowemu - webinar informacyjny dla miast


Związek Miast Polskich i Fundacja Miasto zapraszają 15 lutego na darmowym webinar informacyjny dla miast. Głównym tematem wydarzenia będą rozmowy o nowych regulacjach w planowaniu przestrzennym i ich konsekwencjach dla samorządów.

7 lipca 2023 r. uchwalona została ustawa o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i innych ustaw. W jej efekcie modyfikacji uległo aż 50 innych ustaw. 20 września ub.r. Związek zorganizował pierwszy webinar z cyklu spotkań, podczas którego został przedstawiony zakres nowych przepisów oraz obowiązki, jakie nakłada na samorządy nowe prawo.

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu online, które pozwoli zgłębić tematykę planowania przestrzennego i polityki rozwoju.

Webinar odbędzie się 15 lutego o godz. 12.00 na plaftformie Clickmeeting.

W pierwszej części spotkania Marcin Turzyński, ekspert Związku Miast Polskich przedstawi zagadnienia integracji planowania przestrzennego i strategicznego oraz elementy wymiaru przestrzennego strategii rozwoju. Następnie przejdziemy do analizy Planu Ogólnego zgodnie z aktualnymi aktami wykonawczymi.

Poruszymy aspekty prawne i konsekwencje dla samorządów związane z wywołaniem planu ogólnego oraz uchwalaniem planów miejscowych zgodnie z art. 27a UPZP , które zaprezentuje Edyta Wielańczyk-Grzelak z kancelarii prawnej z ZIEMSKI&PARTNERS KANCELARIA PRAWNA Kostrzewska, Kołodziejczak i Wspólnicy sp.k.

W końcowej części webinarium zaprosimy Państwa do dyskusji oraz sesji pytań i odpowiedzi. Przekażemy także prezentację oraz zaproszenie na kolejne szkolenia uszczegóławiające podjęte zagadnienia.

Rejestracja: https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/planowanie-przestrzenne-po-nowemu-2/register

Źródło: https://www.miasta.pl/

2024-02-13 08:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27-28 maja, Warszawa, Konferencja Wyzwania nowej kadencji, https://www.miasta.pl

28 maja, Warszawa,
Konferencja Innowacyjny Samorząd 2024, https://www.samorzad.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»