Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Stanisław Tamm: Sprawne zarządzanie służy rozwojowi Poznania

Ranking Samorządów 2010 wskazał najlepiej zarządzane miasta i gminy, w których inwestycje skutecznie wspomagają rozwój lokalny.


Dziennik Rzeczpospolita i eksperci z dziedziny działalności samorządów wyłonili laureatów Rankingu Samorządów 2010. Ranking powstawał w dwóch etapach. Najpierw oceniono samorządy na podstawie danych z Ministerstwa Finansów, dzięki którym oceniono władze lokalne najlepiej zarządzające środkami i najwięcej inwestujące w latach 2006 - 2009. W drugim etapie udział wzięły tylko te miasta i gminy, z których nadesłane zostały ankiety dotyczące pracy władz lokalnych i ich osiągnięć w latach 2006 - 2009. W ostatecznej ocenie brano pod uwagę m. in. wydatki na inwestycje mieszkaniowe, liczbę nowych podmiotów gospodarczych, wdrożenie normy ISO w urzędzie, inwestycje w ramach PPP i kwoty przeznaczane na promocję lokalną. W rywalizacji udział wzięły 64 miasta na prawach powiatów, 250 gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz 250 gmin wiejskich.

Zwycięzcą Rankingu Samorządów w kategorii miast na prawach powiatów już po raz piąty zostało miasto Poznań.

- Wysoka nota Poznania jest wynikiem konsekwentnego prowadzenia działań służących rozwojowi miasta i podniesieniu jakości życia mieszkańców - mówi sekretarz Poznania Stanisław Tamm. - W sposób szczególny służą temu stosowane narzędzia usprawniające proces zarządzania miastem takie, jak planowanie strategiczne i budżet zadaniowy oraz skuteczne pozyskiwanie środków na realizację kluczowych inwestycji. Chciałbym również zwrócić uwagę na rozwój współpracy z organizacjami pozarządowymi, system wspierania przedsiębiorczości i rozwój usług e-administracji.

Oddzielnie rozpatrywane były osiągnięcia samorządów pod kątem sukcesów w wykorzystaniu środków unijnych. Zwycięzcami w trzech kategoriach rankingu "Europejski samorząd" zostały Piotrków Trybunalski (miasta na prawach powiatów), Uniejów (gminy miejskie i miejsko-wiejskie) oraz Podedwórze (gminy wiejskie). (abg)

2010-08-10 22:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»