Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Witold Zińczuk: Nie chcemy rewolucji w gospodarce odpadami

Problemy sektora gospodarki odpadami można rozwiązać bez rewolucji. Gminy chcą monopolu, który spowoduje pogorszenie jakości usług i wzrost cen - uważają przedstawiciele Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami.

Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami jest główną organizacją, która jest przeciwna zdecydowanym zmianom w gospodarce odpadami w Polsce. Wątpliwości wobec proponowanych zmian zgłasza także UOKIK, który nie zgadza się na więkoszość zmian proponowanych przez samorządy. Stanowiska tych organizacji doprowadziły do odejścia przez Ministerstwo Środowiska od założeń wypracowanych w Komisji Wspólnej.

- Nie widzimy konieczności rewolucji, a zmiany powinny następować ewolucyjnie. Problemem nie jest własność odpadów. Wystarczy wspomnieć raport NIK, który jest druzgocący dla gmin, które nie radzą sobie z wieloma prostymi czynnościami. Powstaje więc pytanie czy poradziłyby sobie z tak ogromną odpowiedzialnością - mówi Witold Zińczuk, przewodniczący rady programowej Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami.

- Jedynym problemem, który należy rozwiązać szybko jest kwestia dostarczenia strumienia odpadów do instalacji budowanych ze środków europejskich. Naszym zdaniem wystarczy takie doprecyzowanie przepisów, by gminy miały pełne prawo wskazania przedsiębiorcom, gdzie ma trafić finalny produkt transportu odpadów - dodaje reprezentant ZPGO.


Powstaje pytanie czy gminy poradziłyby sobie zadaniami wynikającymi z własności nad odpadami - zauważa Witold Zińczuk.

W obecnym projekcie Ministerstwa Środowiska to rady miejskie będą decydowały o przejęciu właswności odpadów. Projekt jest kontestowany przez obie strony sporu. (ag)

2010-08-08 16:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»