Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA 
Turystyczne „Oscary” województwa opolskiego wręczone


Poznaliśmy kolejne perełki turystyczne województwa opolskiego, które otrzymały tytuł „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2023”. Wśród nich znane i uczęszczane atrakcje, ale także odkrycia, które zdobywają coraz szersze grono odbiorców.

To już XIV edycja Certyfikatów Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Do tej pory certyfikatem bądź wyróżnieniem zostały znakomite obiekty i atrakcje turystyczne, które znane są nie tylko w województwie, ale w kraju i poza jego granicami. Wśród nich m.in. Zamek Moszna, Szlak Kulinarny Opolski Bifyj, Zamek Niemodlin, Karolinka Golf Park czy wciąż się rozwijający Opolski Szlak Winnic. Warto wspomnieć, że w tym roku obchodzimy jubileusz 20.lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W tym roku kapituła postanowiła przyznać cztery „Certyfikaty 2023” oraz sześć wyróżnień w tej kategorii. Certyfikaty otrzymali: Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik za „Bastion św. Jadwigi w Nysie”, Bever sp. z o.o. za „Kompleks Bajka Resort”, Gmina Turawa za „Kraina Jezior Turawskich” oraz Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu za „Zawody driftingowe w Kietrzu”. Wyróżnienia trafiły natomiast do: Gminy Głuchołazy za „Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA”, Gminy Prudnik za „Wystawę Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego”, Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych za „Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Ładzy”, Gminy Kędzierzyn-Koźle za „Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo „Blechhammer -1944”” oraz do gminy Gminy Kluczbork za „OTW w Bąkowie. Camping nr 23”. Wyróżnienie specjalne otrzymało Stowarzyszenie Miłośników Oldschoolowych Komputerów SMOK z Opola za „Klubowe muzeum retro komputerów, gier i demosceny”.

Certyfikat „Turystyczne Odkrycie Roku 2023” otrzymała natomiast Gmina Tułowice za produkt pn.: „Muzeum Ceramiki Tułowice po kolei”. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Stowarzyszeniu LGD Stobrawski Zielony Szlak za produkt pn.: „Szlaki pieszo- rowerowe w oparciu o mity, legendy, podania i opowiadania” oraz Gminie Biała za produkt pn.: „Trzy wieże”.

Certyfikat otrzymała m.in. gmina Turawa za produkt „Kraina Jezior Turawskich”. Wójt Dominik Pikos nie krył zaskoczenia, ale i zadowolenia. – Jesteśmy szczęśliwi. Bardzo nas cieszy, że nasze wspólne działania z przedsiębiorcami przyniosły taki sukces. Turystyka nad jeziorami turawskimi przeżywa swoje dobre czasy. Oprócz mieszkańców Śląska i województwa dolnośląskiego chętnie weekendowo odwiedzają nas sami opolanie. Teraz mogą przyjechać z Opola na rowerach nad samo jezioro. Będziemy wsłuchiwać się w głosy turystów i przedsiębiorców. Wyremontowaliśmy promenadę, wieczorem jest pięknie oświetlona. Jest otwarta strefa aktywności i ścieżka pieszo rowerowa. Będziemy inwestować w Jezioro Średnie, które jest naszym terenem. Być może w przyszłości – mam nadzieję niedalekiej – rewitalizacja zapomnianego jeziora małego – mówił.

Źródło: https://www.opolskie.pl/

2023-09-18 08:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»