Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Łukasz Wyka: Palmy promują Kraśnik

Część radnych w Kraśniku (woj. lubelskie) krytykuje burmistrza za posadzenie 10 naturalnych palm wzdłuż promenady nad Zalewem Kraśnickim.

Specjalna odmiana palm sprowadzona z Pakistanu zastąpiła sztuczne drzewa posadzone przed trzema laty. Pomysłodawcą zasadzenia palm jest Piotr Czubański, burmistrz Kraśnika. Z budżetu miasta przekazano na przedsięwzięcie 14 800 zł. Radni uważają, że jest to marnowanie pieniędzy, ponieważ palmy nie przyjmą się w polskim klimacie i nie przetrwają zimy.

– Młode, niezabezpieczone drzewa powinny spokojnie wytrzymać temperaturę do minus 20 stopni, a starsze nawet minus 27. Według mnie pomysł zasadzenia palm jest trafiony. Uatrakcyjnią one Zalew Kraśnicki i są dobrym pomysłem na promocję miasta – mówi Łukasz Wyka, podinspektor ds. gospodarki komunalnej.

Władze miasta przekonują, że pakistańskie palmy nie tylko wpłyną na wzrost liczby turystów odwiedzających Kraśnik, ale także wpłyną na edukację ekologiczną. Zostanie ogłoszony konkurs dla młodzieży kraśnickich szkół. Każda wybierze sobie swoją palmę, nazwie ją i będzie się nią opiekować. (rp)

2010-08-06 13:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»