Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


FINANSE 
Rozwój mobilności miejskiej w Polsce Wschodniej


Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu niskoemisyjnego taboru, modernizację infrastuktury i wdrożenie cyfrowych rozwiązań w transporcie miejskim. Tym razem o środki unijne mogą ubiegać się miasta średnie borykające się z trudnościami społeczno-gospodarczymi w Polsce Wschodniej.


Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło nabór wniosków w Programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW) w priorytecie poświęconym zrównoważonej mobilności miejskiej. Alokacja naboru wynosi 440 mln zł, a wnioski będą przyjmowane do 12 grudnia 2023 roku.

Nowa edycja Programu FEPW rozszerza terytorialnie zasięg wsparcia projektów mobilności miejskiej, gdyż na wsparcie będą mogły liczyć nie tylko stolice województw Polski Wschodniej, jak to miało miejsce w Programie na lata 2014-2020, ale też miasta subregionalne i pozostałe ustawowo zobligowane do organizacji transportu miejskiego na swoim terenie.

Trwający konkurs skierowany jest do miast średnich w przedziale 50 - 100 tys. mieszkańców (ustawowo zobligowanych do organizacji transportu miejskiego), borykających się z problemami społeczno-gospodarczymi. W województwie warmińsko-mazurskim udział w konkursie może wziąć samorząd miejski Ełku. Natomiast dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców przewidziano projekty pozakonkursowe z określoną alokacją dla każdego z miast. Na Warmii i Mazurach na wsparcie z FEPW mogą liczyć samorządy miejskie w Olsztynie i Elblągu na łączną kwotę ponad 330 mln PLN (75 mln EUR).

Źródło: https://warmia.mazury.pl/

2023-09-18 08:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»