Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


OCHRONA ŚRODOWISKA
POLECO 2023 – potęga ekspozycji i bogactwo programu


Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. 

Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje powinny zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG. W programie targów pojawią się nowe wydarzenia, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisujące się w rynkowe trendy.

W pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich polskie i zagraniczne firmy produkcyjne i usługowe prezentować będą maszyny, urządzenia i technologie przeznaczone dla gospodarki odpadami, techniki komunalnej, recyklingu, utrzymania czystości i porządku w przestrzeni publicznej. Nie zabraknie rozwiązań wspierających rewitalizację i rekultywację, a także adaptację do zmian klimatu.

Grupa MTP, jako organizator targów POLECO, przeprowadza kompleksową analizę rynku, dzięki czemu oferta wystawiennicza prezentowana przez wystawców jest odpowiedzią na aktualne wymagania rynkowe. Dlatego w tym roku wraz z wystawcami zaplanowaliśmy także szeroką gamę urządzeń i technologii umożliwiającą biznesowi dostosowanie się do wymagań związanych z systemem kaucyjnym – zauważa Paulina Pietrzak, dyrektor targów POLECO.

Uzupełnieniem oferty wystawców jest wyjątkowo rozbudowany program wydarzeń dla przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu i biznesu objętych przepisami prawa ochrony środowiska.

Bezpieczeństwo surowcowe. Wyzwania dla gospodarki i recyklingu
Bezpieczeństwo surowcowe staje się coraz ważniejszym tematem w kontekście globalnej gospodarki i środowiska. Wprowadzenie skutecznych strategii zarządzania surowcami w tym surowcami kluczowymi i strategicznymi oraz promowanie recyklingu są niezbędne dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Jednakże, osiągnięcie tych celów wymaga zrównoważonego podejścia, uwzględniającego zarówno aspekty ekologiczne, jak i ekonomiczne oraz skoordynowanej współpracy na poziomie międzynarodowym. Wastes Service Group, GREEN RECOVERY Organizacja Odzysku, Rare Metals oraz Grupa MTP zaproszą uczestników targów POLECO do udziału w konferencji „Bezpieczeństwo surowcowe. Wyzwania dla gospodarki i recyklingu”, podczas której omówione zostaną zagadnienia dotyczące m. in. zarządzania zasobami surowców oraz efektywności recyklingu.

Dobre praktyki w gospodarce odpadami
Na konferencję "Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o... vol. 2" zaproszą organizatorzy: Grupa MTP, TOMRA i TOMRA Talks, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy oraz Fundacja PlasticsEurope Polska.

Współorganizatorzy konferencji – TOMRA i TOMRA Talks – omówią ścieżkę zatytułowaną „Holistyczne zarządzanie zasobami w Polsce”. Będzie to okazja do analizy polskiego modelu holistycznego i próby odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby osiągnąć 65 proc. poziomu recyklingu odpadów komunalnych.

Podczas dyskusji panelowych Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu eksperci porozmawiają o barierach i kierunkach rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym recyklingu w obszarach m.in. odpadów z tworzyw sztucznych, elekroodpadach, zużytych oponach i bateriach. Porozmawiają o ścieżkach rozwoju przedsiębiorstw z obszaru recyklingu, jak i odzysku, których efektem jest uzyskanie nowych innowacyjnych, jak i cyrkularnych produktów.
Recykling tworzyw sztucznych – teraźniejszość i przyszłość - to część konferencji, której patronem jest Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca europejski i polski przemysł produkcji tworzyw sztucznych.

Transport i usługi komunalne w strefach czystego transportu
Kogo obowiązują nowe zasady ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych? Czy wykonawcy usług komunalnych będą musieli dostosować flotę pojazdów do wymogów strefy czystego transportu? – na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci podczas konferencji „Transport i usługi komunalne w strefach czystego transportu. Kogo obowiązują nowe zasady ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych?”.

Ochrona środowiska w praktyce
Jednym z punktów programu targów POLECO będzie wystąpienie ekspertów Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych oraz Głównej Sekcji Gospodarki Odpadami przy Zarządzie Głównym PZITS, którzy przybliżą szeroko pojętą problematykę dotyczącą inżynieryjnej ochrony środowiska. Multidyscyplinarność konferencji "Ochrona środowiska w praktyce w świetle aktualnych przepisów prawnych" zakrawać będzie o tematy zarówno emisji, unieszkodliwiania odpadów czy wód opadowych.

Pożary odpadów – zagrożenia, zapobieganie i zwalczanie
W programie konferencji „Pożary odpadów – zagrożenia, zapobieganie i zwalczanie” znajdą się zagadnienia dotyczące wniosków z analiz pożarów odpadów m.in. w Przylepie k. Zielonej Góry oraz na terenie woj. wielkopolskiego, zanieczyszczeń uwalniających się podczas pożarów odpadów i ich wpływie na zdrowie człowieka, pożarów baterii pojazdów elektrycznych – wnioski z pożarów, metody gaszenia, recykling baterii i elektrośmieci, a także alternatywnych źródeł wody do celów przeciwpożarowych w przedsiębiorstwach gospodarujących odpadami. Organizatorami konferencji są Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.

Źródło: Informacja prasowa Organizatora

2023-09-07 12:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»