Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PATRONAT MEDIALNY 
VII Krajowy Kongres Sekretarzy: Współpraca, Innowacje i Cyberbezpieczeństwo


6 i 7 września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego – najważniejszego wydarzenia dedykowanego Sekretarzom JST z całej Polski.


Tradycyjnie tegoroczne wydarzenie przyciąga uwagę Sekretarzy, pracowników administracji samorządowej oraz ekspertów z różnych regionów Polski. Kolejny już Kongres Sekretarzy stanowi wyjątkową szansę dla uczestników na rozwijanie nowych umiejętności, poznawanie najlepszych praktyk oraz budowanie relacji z Sekretarzami z różnych części kraju. Tegoroczna edycja Kongresu skupi się na analizie wyzwań i nowych perspektyw, które stoją przed Sekretarzami oraz pracownikami administracyjnymi JST w nadchodzącej przyszłości.Ważnym punktem tegorocznego Kongresu będzie informacja o konkursie grantowym „Cyberbezpieczny samorząd”. To inicjatywa przygotowana we współpracy z ekspertami z Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz z NASK - Państwowym Instytutem Badawczym. Jego celem jest promowanie działań związanych z wzmocnieniem cyberbezpieczeństwa w strukturach jednostek samorządu terytorialnego. Jednostki Samorządu Terytorialnego będą mogły otrzymać dofinansowanie w formie grantu do 800 tysięcy złotych.

Podczas Kongresu będziemy rozmawiać o najważniejszych wyzwaniach cyfrowych w samorządzie m.in. o: elektronicznych dokumentach, bezpieczeństwie informacji, czy sztucznej inteligencji. Wspierać nas będą wybitni eksperci oraz innowacyjne firmy z branży IT. Podczas licznych dyskusji kongresowych poszukiwać będziemy odpowiedzi, sugestii oraz innowacyjnych rozwiązań, które pomogą sprostać narastającym wyzwaniom w obliczu ograniczonych zasobów finansowych i trudności społecznych. Współpraca pomiędzy różnymi samorządami będzie kluczowym elementem osiągnięcia zrównoważonej polityki finansowej i efektywnego zarządzania w każdej jednostce samorządu terytorialnego. Obecnie samorządowi stawiane są przed niełatwymi wyzwaniami, a przeprowadzane zmiany są nie tylko niezbędne, ale i konieczne, aby dostosować się do zmian prawnych, nowych wymogów i potrzeb mieszkańców.

W programie wydarzenia m.in.:
• Debata ekspertów i Sekretarzy: Kierunki zmian w samorządzie terytorialnym
• Elektronizacja usług w administracji publicznej
• Panel dyskusyjny na temat praw pracowniczych, w tym pracy zdalnej oraz dyrektywy work-life balance
• Współpraca pomiędzy instytucjami, samorządami i związkami
• Ochrona danych osobowych - wyzwania i kierunek zmian
• Dyskusja o udostępnianiu informacji publicznych oraz propozycje zmian w ustawie
• Wolontariat pracowniczy jako forma społecznego zaangażowania pracowników zatrudnionych w JST
• Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w kontekście zadań Sekretarza 
• Organizacja i przeprowadzanie wyborów po zmianach w kodeksie wyborczym
• Dostępność w administracji samorządowej - wnioski z wdrożonych przepisów i kierunki zmian

W trakcie trwania Kongresu poznamy samorządy, które otrzymają Europejski Znak Jakości Zarządzania ELoGE. Program obejmuje weryfikację przestrzegania przez każdą zgłoszoną jednostkę samorządową 12 zasad dobrego zarządzania określonych przez Radę Europy. Nagrodzimy również Laureatów Konkursu Dobre Praktyki Organizacji i Zarządzania w Administracji Samorządowej.

Więcej informacji: www.kongressekretarzy.pl

2023-09-06 07:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»