Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PROMOCJA
Na mapie Łodzi już wkrótce znajdzie się wyjątkowe miejsce


To prawdziwa gratka dla fanów serii o Harrym Potterze - na mapie Łodzi pojawi się restauracja inspirowana tą magiczną postacią. Wystrój lokalu nawiązuje do różnych motywów, które znaleźć można w powieściach J. K. Rowling.


Poszczególne ozdoby wykonano ręcznie. Na ścianach widać m.in. Hogwart oraz malowidło przypominające drzewo genealogiczne rodziny Blacków. Znajdują się na nim twarze osób, które pomagały w tworzeniu kawiarni. Oprócz tego goście zobaczą dementora, sowę Hedwigę oraz zwierciadło Ain Eingarp. 

Mimo że w Polsce istnieją już podobne lokale, np. Dziórawy Kocioł w Krakowie (błąd ortograficzny w nazwie jest zamierzony), kawiarnia Espresso Patronum jest zupełnie inna. Nie ma klimatu zamkowego, a w jej menu pojawią się słodkości, np. monoporcje różnych ciast i ciastek, muffiny, a także wytrawne gofry. Do picia można zamówić m.in. kawę, herbatę, kremowe piwo, koktajle niskoalkoholowe i bezalkoholowe, wino oraz aperitif. W Espresso Patronum łodzianie kupią również gadżety, np. koszulki, plakaty, piny czy różdżki.

Źródło: https://lodz.pl/2022-09-26 06:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 lutego, Płońsk, Zarząd Związku Miast Polskich, https://www.miasta.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»