Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


FINANSE 
Piąta edycja Programu Inwestycji Strategicznych – wsparcie rozwoju stref przemysłowych


Od 21 czerwca jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz ich związki mogą wnioskować o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych na rozwój stref przemysłowych – poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i dodał, że nabór potrwa do godz. 17.00 12 lipca 2022 roku.


Bank wskazał, że uruchomiony nabór jest przeznaczony specjalnie na rozwój stref przemysłowych. Oznacza to, że wniosek można składać, aby stworzyć lub poprawić warunki obsługi i rozwoju:

  • istniejących spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 80 ha, które są oznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren produkcji, z którego przynajmniej 50% powierzchni było zagospodarowane infrastrukturą przemysłową w dniu ogłoszenia naboru;
  • planowanych spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 60 ha, które przynajmniej w 50% stanowią własność Skarbu Państwa lub JST lub spółek zarządzających SSE lub spółek, których właścicielem są podmioty wymienione powyżej i które dają możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji przemysłowej;
  • międzynarodowych terminali intermodalnych o strategicznym znaczeniu gospodarczym, działających w sieci kompleksowej i bazowej TEN-T, która obejmuje linie kolejowe, porty i terminale kolejowo-drogowe.

Jak wskazuje BGK, wnioskodawca może złożyć maksymalnie dwa wnioski, które muszą mieścić się w następujących limitach kwotowych do 100 mln zł i do 250 mln zł.

Dofinansowanie może wynieść do 98% wartości inwestycji, a minimalny poziom wkładu własnego wynosi 2%.

Program Inwestycji Strategicznych to rządowy program wsparcia inwestycji realizowanych przez JST i ich związki, a jego operatorem jest właśnie BGK. Samorządy składają wnioski w aplikacji programu, po zakończeniu każdego naboru BGK przekazuje raport do Komisji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Komisja ta analizuje wnioski i przygotowuje rekomendację, na podstawie której Prezes Rady Ministrów decyduje o przyznaniu dofinansowania. Więcej informacji o naborze wniosków znaleźć można na stronie internetowej BGK (kliknij tutaj).

Źródło: http://www.zgwrp.pl/

2022-06-24 06:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

18 sierpnia, Warsztaty dla JST "Transformacja energetycznia w ciepłownictwie", https://www.teraz-srodowisko.pl/

23 sierpnia,
Susza i powodzie - webinarium dla samorządów o przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu, http://www.zgwrp.pl/

26 sierpnia, Olsztyn,
Posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich, https://www.miasta.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»