Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Światowe Forum Miejskie (WUF11) – ostatni moment na rejestrację


Tylko do 25 czerwca można rejestrować swój udział w Światowym Forum Miejskim - największym i najważniejszym wydarzeniu na świecie poświęconym rozwojowi miast. Odbędzie się od 26 do 30 czerwca w Katowicach.

Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości - pod takim hasłem odbędzie się w Polsce Światowe Forum Miejskie (WUF) - największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast.

Ponad połowa światowej populacji żyje obecnie w miastach. I mimo wielu różnic, problemy, z którymi się mierzą, są podobne. Dlatego współpraca i wymiana doświadczeń jest tym, co pomaga zadbać o ich zrównoważony i sprawiedliwy rozwój.
Od 26 do 30 czerwca 2022 r. Katowice staną się przestrzenią do dialogu dla wszystkich, którym na sercu leży los ich małych ojczyzn.

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast.

Odbywa się co dwa lata i gości ponad 20 000 uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe.

Ostatnia dziesiąta edycja miała miejsce w 2020 w Abu Zabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprzednie dwa spotkania odbyły się w Kuala Lumpur w Malezji i Quito w Ekwadorze.

Źródło: https://www.miasta.pl/

2022-06-22 07:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 września, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl)

28-29 września, Sopot,
Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach”, https://30latotago.assecods.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»