Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE 
Miasto zamówiło nową ortofotomapę dla Lublina


Zdjęcia lotnicze obejmą cały obszar miasta, łącznie o powierzchni około 156 km2. Z nowych danych mieszkańcy skorzystają za pośrednictwem modułów Systemu Informacji Przestrzennej Lublina, zarówno w opcjach 2D jak i 3D.


Umowa na opracowanie nowych danych cyfrowych Lublina – tzw. fotogrametrycznych obejmuje wykonanie pionowych zdjęć lotniczych oraz dokładne określenie ich położenia w przestrzeni, a następnie opracowanie na podstawie uzyskanych danych – prawdziwej ortofotomapy, czyli pozbawionej pochylenia obiektów i martwych pól. Ponadto powstaną cztery komplety zdjęć ukośnych, a następnie fotoplany. Uzyskane zdjęcia ukośne pozwolą na wykorzystanie ich do nakładania tekstur na model 3D i ogląd obiektów budowlanych z różnej perspektywy. Ważnym elementem zamówienia jest również wykonanie skaningu laserowego (chmury punktów LiDAR), który jest jedną z najnowocześniejszych technik pozyskiwania danych dla numerycznego modelu terenu, a następnie opracowanie takiego modelu dla Lublina. Na podstawie pozyskanych danych wraz z nałożonymi teksturami pochodzącymi ze zdjęć ukośnych powinien powstać nowy model Mesh 3D Lublina.


Ostateczny termin nalotu dla zdjęć pionowych do ortofotomapy oraz skanera laserowego określono na 15 lipca, zaś na wykonanie całości zamówienia wykonawca ma 175 dni. Wszystkie zdjęcia pionowe powinny powstać w zbliżonych warunkach oświetleniowych i położeniu słońca nie mniejszym niż 25 stopni. Dane w postaci ortofotomapy, danych LIDAR, mesh 3D, fotoplanów ukośnych z funkcją porównywania danych – z różnych lat, dostępne będą w posiadanym przez Miasto środowisku internetowym.

Źródło: https://lublin.eu/

2022-06-20 07:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-30 czerwca, Katowice, Światowe Forum Miejskie - WUF11, https://www.gov.pl/web/

28 czerwca, Katowice,
Forum Liderów PPP, https://www.forumliderowppp.pl/Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»