Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
W poczet partnerów zagranicznych Raciborza wstąpiła Ostrava Poruba


To już drugi, od teraz oficjalny, czeski partner miasta Racibórz. Podpisy pod dokumentem złożyli primator Ostravy poruby Lucie Barankowa Vilamova i prezydent miasta Racibórz Dariusz Polowy.

W uroczystości udział wzięły delegacje innych partnerskich miast: Opavy, Zuglo i Roth. Z tym ostatnim Racibórz w tym roku świętuje 30-lecie współpracy.

– Partnerstwo to coś więcej niż: wymiana doświadczeń, wzajemne wizyty, realizowane wspólnymi siłami projekty kulturalne, czy sportowe. To nie tylko spotkania z ciekawymi ludźmi i możliwość poznania odmiennych od naszych perspektyw na podobne problemy i wyzwania naszych wspólnotn samorządowych. W czasach pokoju można by na tym rzeczywiście poprzestać. Ale dzisiaj, te, dotychczasowe działania okazują się niewystarczające – mówił prezydent Dariusz Polowy.

Współpraca z Ostravą ma już swoją 10 letnią historię. Zaczęło się od wspólnego projektu dotyczącego rozwiązania problemu braku miejsc parkingowych na pograniczu polsko-czeskim. Później, na poziomie urzędów i miejskich jednostek, był czas na wymianę wiedzy, doświadczeń i procedur, a urzeczywistnieniem tych działań stały się realizowane po obu stronach granicy wspólnie jarmarki świąteczne: Wielkanocne, Bożonarodzeniowe, św. Marcelego i imprezy na „Pożegnanie lata”. Współpracę utrudniła nieco sytuacja pandemiczna, ale i na to znaleziono rozwiązania. Prezydent wyraził nadzieję, że partnerskie miasta zrealizują wspólnymi siłami wiele inicjatyw.

Źródło: https://www.raciborz.pl/

2022-06-14 08:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-30 czerwca, Katowice, Światowe Forum Miejskie - WUF11, https://www.gov.pl/web/

28 czerwca, Katowice,
Forum Liderów PPP, https://www.forumliderowppp.pl/Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»