Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA 
Powołano Radę Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych


W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego marszałek Mieczysław Struk wręczył nominacje członkom Rady Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Powołania na 5-letnią kadencję otrzymało 15 osób. Członkami rady są m.in. przedstawiciele jednostek samorządu województwa, organizacji gospodarczych i pozarządowych, a także naukowcy.

Rada Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych jest organem opiniodawczo-doradczym w zakresie ochrony przyrody. Działa przy dyrektorze parku krajobrazowego. Ma wyrażać opinie i pomagać w podejmowaniu decyzji związanych z realizacją zadań wynikających ze statutu Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Rolą rady jest ocena stanu zasobów, tworów i składników przyrody, wartości kulturowych oraz ustaleń programów ochrony przyrody. Opiniuje też projekty i ocenia realizację ustaleń planu ochrony i innych zadań dotyczących ochrony przyrody. Ponadto, czuwa nad działalnością zespołu parków krajobrazowych w zakresie ochrony przyrody, edukacji, turystyki i rekreacji.

 – Bardzo dziękuję wszystkim osobom wybranym do Rady Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych za to, że zgodzili się w niej uczestniczyć, tym bardziej, że jest to działalność pro publico bono – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – W radzie mamy ekspertów z różnych dziedzin. Chcemy korzystać z wiedzy i doświadczenia jej członków. Wierzę, że dzięki współpracy z radą najbliższe pięć lat będzie okazją do rozkwitu parków, a podejmowane decyzje będą wspierały środowisko przyrodnicze województwa pomorskiego. Jest ono jednym z najważniejszych elementów wyróżniających nasz region na tle kraju – dodał Mieczysław Struk.

Źródło: https://polskieregiony.pl/

2022-06-09 07:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-30 czerwca, Katowice, Światowe Forum Miejskie - WUF11, https://www.gov.pl/web/

28 czerwca, Katowice,
Forum Liderów PPP, https://www.forumliderowppp.pl/Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»