Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Europejska Konfederacja Władz Lokalnych Szczebla Pośredniego obradowała w Krakowie


Po raz pierwszy w historii, uczestnicy CEPLI (Europejskiej Konfederacji Władz Lokalnych Szczebla Pośredniego) spotkali się w Polsce. Dwudniowa konferencja zorganizowana przez Związek Powiatów Polskich odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie. Hasłem przewodnim obrad było: „Wzmocnienie roli władz lokalnych szczebla pośredniego w celu zwiększenia rezyliencji”.

Pierwszego dnia członkowie CEPLI z poszczególnych krajów obradowali w ramach Zgromadzenia Ogólnego.

Uczestników powitało prezydium: Przewodniczący CEPLI André VIOLA, który przewodniczył obradom, Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oraz Starosta Krakowski, Wojciech Pałka.

- Agenda konferencji wskazuje, że poruszane tematy są niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłości jednostek powiatowych w naszych krajach. Cieszę się, że Związek Powiatów Polskich zdecydował o tym, że to właśnie w Krakowie odbędzie się nasze spotkanie – mówił Starosta Krakowski.

Z kolei Starosta Łańcucki witając gości nawiązał do niezwykle dużej wagi współpracy – zarówno między poszczególnymi powiatami w Polsce, jak i tej międzynarodowej. Wartość, ale i wielką moc tej współpracy unaoczniły ostatnie akcje pomocowe, związane z pandemią i wojną w Ukrainie.

André Viola, Przewodniczący CEPLI podkreślił, że ze względu na toczącą się w Ukrainie wojnę, wydarzenie odbywa się w szczególnych okolicznościach miejsca i czasu. Podkreślił ogromne zaangażowanie Polaków w pomoc dla uchodźców. „Wszyscy angażujemy się w pomoc, ale to na państwa barkach spoczywa pierwsza reakcja na to, co się dzieje” – mówił. Jednocześnie podziękował za mobilizację Polaków na niebywałą skalę. Przewodniczący CEPLI wspomniał również zmarłego niedawno Michela Delebarre’a – byłego szefa Komitetu Regionów, który bardzo wspierał powstanie CEPLI.

Źródło: https://www.zpp.pl/

2022-05-23 08:53:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 września, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl)

28-29 września, Sopot,
Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach”, https://30latotago.assecods.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»