Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE
Polsko-Irlandzkie Forum Greentech


Polsko-Irlandzkie Forum Greentech zaplanowane na 24 maja 2022 połączy polskie i irlandzkie miasta zainteresowane pozyskiwaniem funduszy i wdrażaniem technologii z obszarów zrównoważonego rozwoju i smart city.


Wydarzenie organizowane przez Enterprise Ireland, Unię Metropolii i Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji stworzy przestrzeń do wymiany wiedzy i dzielenia się doświadczeniami pomiędzy polskimi i irlandzkimi miastami oraz dostawcami technologii w tych dwóch obszarach.

– Irlandzki klaster smart city to ponad 100 dostawców technologii, rozwiązań i usług, irlandzkie miasta i takie inicjatywy jak Smart Dublin i Smart Limerick oraz organizacje takie jak Smart Cities Ireland zrzeszające wszystkich uczestników tego sektora i stanowiące forum do wymiany doświadczeń i dyskusji. Wiele irlandzkich firm, takich jak IPL Group, Ei Electronics, Zipp Mobility, Solar AdTek, PEL Waste Reduction Equipment działa już na rynku polskim i zależy nam na dalszym budowaniu tych relacji, także między polskimi i irlandzkimi miastami – mówi Tonia Spollen-Behrens, dyrektor polskiego oddziału Enterprise Ireland, irlandzkiej agencji rządowej która wspiera irlandzkie przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych i inwestuje w ponad 100 innowacyjnych firm rocznie.

Forum będzie także okazją dla miast zrzeszonych w Unii Metropolii i firm należących do PIIT do poznania szczegółów programu Green Cities Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, który obecnie realizuje dwa projekty w Polsce: w Warszawie i Wałbrzychu. O szczegółach finansowej oferty EBOR i jak ona różni się od funduszy europejskich opowie reprezentująca EBOR Agnieszka Szymczyk, Associate Director, Infra Europe.

Rejestracja na wydarzenie - link.

Źródło: https://metropolie.pl/

2022-05-19 09:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

5-7 października, Lublin, Kongres Współpracy Transgranicznej, https://kongres.lubli.eu

10-13 października, Bruksela, Europejski Tydzień Regionów i Miast, https://cor.europa.eu/

19-20 października, Warszawa, VI Krajowy Kongres Sekretarzy, frdl.org.pl

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»