Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Deklaracja białostocka Przymierza Europejskiego


Wspólne stanowisko miast i regionów europejskich w sprawie konfliktu wojennego w Ukrainie – tzw. Deklarację białostocką – podpisali przedstawiciele Przymierza Europejskiego, grupy istniejącej w ramach Europejskiego Komitetu Regionów. W Białymstoku odbyło się dwudniowe seminarium poświęcone sytuacji w Ukrainie.

Uczestnicy seminarium uzgodnili wspólną deklarację, w której stanowczo opowiadają się po stronie ofiar agresji Rosji na Ukrainę.

– Potępiamy w niej niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresję wojskową Rosji przeciwko wolnej Ukrainie oraz zaangażowanie Białorusi, które kłóci się z wszelkimi umowami i normami międzynarodowymi – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, wieloletni członek Europejskiego Komitetu Regionów oraz członek grupy Przymierza Europejskiego. – Apelujemy o jedność instytucji unijnych i państw członkowskich w odpowiedzi na tę agresję.

Sygnatariusze Deklaracji białostockiej wzywają do zapewnienia wschodnim regionom graniczącym z Ukrainą, Białorusią i Rosją wsparcia finansowego UE, aby pomóc ich mieszkańcom i samorządowcom w przyjmowaniu uchodźców. Zaznaczyli też, że oczekują konstruktywnego omówienia wniosku Ukrainy o przystąpienie do Unii Europejskiej.

W seminarium pod hasłem „Współpraca miast i regonów w Europie” Białystok gościł przedstawicieli Przymierza Europejskiego, a także władz lokalnych i regionalnych Rumunii, Węgier, Irlandii, Mołdawii, Litwy, Słowacji. Omawiano dalszą współpracę miast i regionów europejskich, a szczególnie obecne bezprecedensowe wyzwania, z którymi mierzą się Europa i cały świat  w związku z napływem uchodźców oraz doświadczeń związanych z kryzysem uchodźczym.

Źródło: https://www.bialystok.pl/

2022-05-09 08:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 września, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl)

28-29 września, Sopot,
Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach”, https://30latotago.assecods.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»