Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Trwa Europejskie Forum Samorządowe


Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe rozpoczęło się wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, to projekt Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania i Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu. 

Wydarzenie powstało we współpracy z urzędami marszałkowskimi województw pomorskiego i wielkopolskiego, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Miast Polskich oraz Związkiem Gmin Wiejskich RP. 

- Dziękuję wszystkim za przybycie do Poznania - mówił Jacek Jaśkowiak, witając zgromadzonych gości. -  Cieszę się, że możemy gościć parlamentarzystów różnych partii, przedstawicieli biznesu. Przed nami czas dużych wyzwań i silnych emocji. Dlatego musimy myśleć przez pryzmat wspólnych potrzeb, rozmawiać ze sobą po partnersku i wsłuchiwać się  w argumenty drugiej strony. Tylko tak dojdziemy do rozsądnych wniosków i rozwiązań dobrych dla naszych mieszkańców. 

Spotkanie tworzy przestrzeń do debaty i wyznacza kierunki dla zrównoważonego rozwoju regionów. Pierwszego dnia forum odbyły się sesje plenarne. Ich uczestnicy dyskutowali m.in. o zazielenianiu miast oraz o nowoczesnych usługach publicznych. 

Podczas wydarzenia uroczyście podpisano Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. To dokument opracowany przez Radę Gmin i Regionów Europy we współpracy z partnerami i krajowymi stowarzyszeniami władz lokalnych i regionalnych z kontynentu. Karta została zainicjowana w 2006 roku, a przyjęło ją już ponad 1850 samorządów lokalnych i regionalnych z 36 krajów europejskich, w tym z Polski.

Drugi dzień forum poświęcony będzie debatom równoległym. Ich uczestnicy zmierzą się z trudnymi tematami: zieloną transformacją miast i regionów oraz cyberbezpieczeństwem w gminach. Zajmą się również kwestią efektywności energetycznej oraz klimatycznej neutralności. Przede wszystkim jednak skupią się na tym, jak działać, by w polskich miastach i wsiach mieszkało się lepiej - porozmawiają więc także o planowaniu przestrzennym oraz o skutecznych i efektywnych usługach publicznych. 

Źródło: https://www.poznan.pl/

2021-10-12 08:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-10 grudnia, Katowice, Szczyt Cyfrowy ONZ IGF 2021, https://www.gov.pl/

9 grudnia, Karlino, seminarium "Wzmacnianie społeczności lokalnej i gminy w czasie kryzysu w obszarach transgranicznych", https://www.miasta.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»