Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


ZDROWIE 
Śląskie wspiera szpitale

Sejmik Województwa Śląskiego zadecydował o udzieleniu pożyczek w łącznej wysokości 25 mln zł dla trzech szpitali wojewódzkich, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

W trakcie sesji Sejmiku Województwa Śląskiego radni zdecydowali o wsparciu Szpitala Specjalistycznego w Rybniku kwotą 15 mln zł oraz szpitali w Bielsku-Białej i Częstochowie, w obu przypadkach kwotą 5 mln zł. Celem udzielenia pożyczek dla podmiotów leczniczych jest spłata zobowiązań w związku z bardzo trudną sytuacją finansową placówek.

Sejmik Województwa Śląskiego przychylił się też do wniosku marszałka Jakuba Chełstowskiego w sprawie poparcia współpracy Województwa Śląskiego z miastem Bytom w celu przejęcia Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. Radni wyrazili nadzieję, że wspólne działania samorządu regionalnego i lokalnego pozwolą zapobiec postępującej degradacji tego obiektu oraz podjąć rozmowy z właścicielem nieruchomości i dać szansę na zachowanie Elektrociepłowni Szombierki, by była ona świadectwem industrialnej przeszłości, która należy do współczesnych i przyszłych pokoleń.

Źródło: https://www.slaskie.pl/

2021-09-01 08:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21-22 października, Warszawa, Smart City Expo Poland, https://www.smartcityexpo.pl/

27 października, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»