Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Metropolia GZM – kolebką rozwoju biznesu na skalę europejską 


Metropolia GZM uchodzi za jedno z najważniejszych centrów logistycznych w Europie. Według raportów to właśnie Katowice i GZM są wymieniane wśród pięciu najważniejszych ośrodków nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Położenie geograficzne Metropolii w południowej części Polski w połączeniu z mocno rozbudowaną infrastrukturą transportową, stawia ją w czołówce najważniejszych centrów logistycznych w Europie. Transformacja z regionu zdominowanego przemysłem górniczym - na region nowoczesny oparty na innowacyjnych technologiach, dokonuje się w bardzo szybkim tempie.

Obszar ten może się pochwalić doskonale skomunikowanym transportem drogowym, kolejowym oraz lotniczym. To zaś przyciąga przedsiębiorców, także tych z zagranicy i zachęca do umieszczania swoich centrów produkcyjnych i dystrybucyjnych właśnie na obszarze Metropolii. Na terenie GZM zlokalizowanych jest blisko 114 centrów usług. Firmy, które mają tu swoje siedziby to inwestorzy z 19 państw m.in. z USA, Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. 

Z myślą o przedsiębiorcach, którzy ucierpieli w związku z pandemią blisko 33 gminy zaoferowały wsparcie w postaci Pakietów Przedsiębiorcy składających się z kilku pakietów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Z myślą o lokalnych dąbrowskich przedsiębiorcach powstały akcje #KupujLokalnie i #DGnaWynos, a także aktualizowana na bieżąco baza dąbrowskich przedsiębiorców i lokali gastronomicznych oferujących zakupy z dowozem, mobilne usługi, posiłki na wynos albo dostarczane do klientów. Wsparcia innowacyjnym i pomysłowym start-upom udzieliła Katowicka Kopalnia start-upów, która na podstawie zeszłorocznego konkursu wyłoniła i nagrodziła zwycięzców dofinansowaniami na łączną kwotę blisko 330 tys. 

Możliwości ekspansji biznesowej w rejonie Metropolii jest bardzo dużo. Dogodna lokalizacja z rozbudowaną infrastrukturą. Stale powiększająca się przestrzeń biurowa. Wykształcone, wielokulturowe społeczeństwo. Wszystkie te elementy składają się na całość ukazująca Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię jako atrakcyjne i środowiskowo przyjazne miejsce dla rozwoju różnorodnych segmentów gospodarczych, innowacyjnych biznesów i usług.

Źródło: Informacja prasowa GZM, https://metropoliagzm.pl/

2021-08-24 11:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21-22 października, Warszawa, Smart City Expo Poland, https://www.smartcityexpo.pl/

27 października, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»