Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - TYCHY 
W Tychach powstanie nowy wyjątkowy wodny plac zabaw


400 m2 powierzchni, na której zostanie rozmieszczonych 20 wielobarwnych urządzeń o różnych formach i kształtach. Nad nimi mostek, z którego można zobaczyć cały plac. Pod mostkiem wodospad, a tuż obok plac zabaw wykonany z naturalnych materiałów. Tak w bardzo dużym skrócie można opisać to, co pojawi się w Parku Jaworek w Tychach.

Niecka wodnego placu otoczona będzie ławeczką do siedzenia oraz drewnianym tarasem. Nad niecką wodnego placu zabaw zostanie przewieszony mostek w konstrukcji żelbetowej, który ma służyć do przechodzenia między południową a północna cz ęścią terenu oraz jako miejsce obserwacji bawiących się dzieci. Mostek będzie się łączył z alejkami parkowymi. Naturalny plac zabaw zostanie wykonany m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin.  Pojawią się w nim elementy pełniące funkcje edukacyjne np. lupa oraz rekreacyjne m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Plac zabaw będzie skomunikowany z resztą terenu za pomocą dwóch alejek.

Zagospodarowany zostanie także teren wokół. Zaprojektowano również natryski, przebieralnie, automatyczną toaletą publiczną. Pojawią się także stojaki dla rowerów, kosze na śmieci, zamontowane zostanie także oświetlenie.

Projekt przewiduje przesadzenie istniejących drzew oraz nowe nasadzenia w postaci m.in. drzew w formie piennej i wielopiennej, krzewów (w tym krzewy formowane i soliterowe), bylin, pnączy.Szacowany koszt inwestycji to ok. 7 000 000 złotych. Gmina Miasta Tychy złożyła wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach programu: „Polski Ład”.

Źródło: https://umtychy.pl/

2021-08-17 04:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

31 maja, Webinarium pt. „Praca zdalna – nowe regulacje kodeksu pracy”, http://www.zgwrp.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»