Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Zakopane bez samochodów?

Korki spowodowane najazdem turystów stały się zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Zakopane zamierza wprowadzić strefę zero dla samochodów na czas świąt, ferii i wakacji.

Spowodowane jest to powstającymi w tym czasie korkami przez które lekarze i ratownicy TOPR nie mogą dojechać na czas do potrzebujących pomocy chorych, rannych i turystów w Tatrach.

Karetka jadąca z dzieckiem, które doznało poważnych obrażeń zjeżdżając na Gubałówce jechała na sygnale prawie 4 godziny.

– Z ratowniczego punktu widzenia to, co się działo w tym okresie, to była wręcz katastrofa – mówi ratownik TOPR Adam Marasek.

Starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski zapowiada utworzenie okresowej strefy zero dla pojazdów i zorganizowanie specjalnej organizacji ruchu w Zakopanem. Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher popiera ten pomysł. (rp)

2009-02-12 01:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»