Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Ostatni dzwonek dla inicjatyw lokalnych


Budowa placu zabaw, zakup sprzętu komputerowego, ocieplenie budynku szkoły – to przykłady projektów, które mogą otrzymać do 20 000 zł dofinansowania. Na zgłoszenia zostało już jednak mało czasu. Instytucje i organizacje pozarządowe z wybranych gmin mogą zgłosić się do Programu „WzMOCnij swoje otoczenie” tylko do 5 lipca.

WzMOCnij swoje otoczenie” to program grantowy dla samorządów, ich jednostek organizacyjnych - np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej - oraz organizacji pozarządowych, organizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). Już po raz trzeci firma dofinansuje inicjatywy lokalne na terenach, w których prowadzi działania inwestycyjne oraz eksploatacyjne. W zeszłym roku wśród zwycięskich projektów znalazły się m.in. zakup defibrylatorów, termomodernizacje dróg czy budynków oraz działania edukacyjne dla szkół i przedszkoli. Do letniej tury rekrutacji PSE zapraszają wybrane gminy z województw mazowieckiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego.

– „WzMOCnij swoje otoczenie” to program, który odpowiada na potrzeby mieszkańców. Działamy precyzyjnie, nie zgadujemy co może być przydatne. Zapraszamy do współpracy samorządy, praktyków, lokalnych liderów i instytucje, czyli osoby oraz podmioty, które dobrze znają potrzeby swoich społeczności i potrafią wskazać najlepsze rozwiązania lokalnych problemów – mówi Szymon Kostiuk – koordynator programu – W tym roku w całej Polsce dajemy lokalnym społecznościom rekordowe wsparcie w wysokości 3,3 miliona złotych – dodaje.

Uczestnicy programu opracowują rozwiązania, które nie tylko odpowiadają na konkretne potrzeby, ale także służą przez kolejne dziesięciolecia. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły do 5 lipca. Regulamin programu, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

Źródło: Informacja prasowa PSE

2021-06-30 05:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27-28 września, Płock, V Międzynarodowe Forum PPP, https://forumppp.plock.eu/

28-29 września, Warszawa, V Krajowy Kongres Sekretarzy, https://mistia.org.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»