Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO 
Trwa rekrutacja do Pracowni Samorządowej

Pracownia Samorządowa Fundacji Batorego to projekt skierowany do przedstawicieli samorządów, którzy chcą wprowadzić w swoich gminach model funkcjonowania samorządu otwarty na współpracę i dialog ze społecznością lokalną. Rekrutacja trwa do 12 kwietnia.

W cyklu szkoleń, warsztatów, sesji wymiany wiedzy i dobrych praktyk, uczestnicy i uczestniczki Pracowni, wspierani przez ekspertów i ekspertki, wypracowują innowacyjne rozwiązywania odpowiadające na współczesne wyzwania i potrzeby lokalnej społeczności.

Pracownia jest kontynuacją pilotażowego projektu prowadzonego przez Fundację Batorego we współpracy ze Stowarzyszeniem POLITES od czerwca 2019 do grudnia 2020 roku pod nazwą Akademia Samorządowa.

Uczestniczkami i uczestnikami Pracowni są samorządowczynie i samorządowcy różnego szczebla: radne/radni, sołtyski/sołtysi, wójciny/wójtowie, burmistrzynie/burmistrzowie, których łączy gotowość do współpracy z mieszkańcami i do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań lokalnych problemów.

Pracownia ma cel praktyczny – jej rolą jest testować, tworzyć i upowszechniać działania usprawniające funkcjonowanie samorządu lokalnego jako wspólnoty opartej o dialog i współpracę z mieszkańcami. Udział w projekcie trwa dwa lata. W pierwszym roku uczestniczki i uczestnicy otrzymują pomoc ekspercką z zakresu prawa samorządowego. W drugim roku pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami dotyczącymi partycypacji oraz usług społecznych, które mogą zastosować w swoich gminach.

Źródło: https://www.batory.org.pl/

2021-04-06 08:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»


URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 kwietnia, XXXV Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich RP, http://www.zgwrp.pl

29 kwietnia, Kielce, XXII Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, https://www.teraz-srodowisko.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»