Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


RAPORT 
Związek Miast Polskich wspiera współpracę i partnerstwo samorządów


Pogłębiona i wszechstronna diagnoza, wykorzystująca zaawansowane narzędzia technologiczne, badania społeczne i integrację danych - to znaki firmowe podejścia Związku Miast Polskich do strategicznego planowania rozwoju.

Ta metodyka stosowana jest przez Związek w działaniach doradczych dla samorządów. Opracowany został właśnie pierwszy z raportów diagnostycznych dla 38 partnerstw miast i gmin, uczestniczących w pilotażowym projekcie doradczym. Związek Miast Polskich prowadzi go na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Od kilku miesięcy doradztwem objętych jest ponad 370 gmin, borykających z problemami rozwojowymi.

W ramach pilotażowego projektu „Centrum Wsparcia Doradczego”, realizowanego przez Związek Miast Polskich, powstanie 38 raportów diagnostycznych. Będą one punktem wyjścia do kolejnego etapu pracy, czyli wspólnego opracowania strategii rozwoju dla 38 partnerstw z całej Polski. Trójstronna formuła projektu realizowanego wspólnie z samorządami lokalnymi, urzędami marszałkowskimi i Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, przy merytorycznym zaangażowaniu Związku Miast Polskich, popularyzuje współpracę między samorządami oraz umożliwia wspólne zaprojektowanie rozwiązań wspierających planowanie rozwoju ponadlokalnego. Jest również bardzo przydatnym wsparciem dla samorządów w przygotowaniu się do korzystania z funduszy unijnej polityki spójności w latach 2021-2027. Motto Związku „Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego”, nabiera w tym kontekście nowej siły.

Źródło: https://www.miasta.pl/

2021-03-29 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»


URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 kwietnia, XXXV Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich RP, http://www.zgwrp.pl

29 kwietnia, Kielce, XXII Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, https://www.teraz-srodowisko.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»