Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA
Turystyka w nowoczesnym wydaniu


Mapa w dłoń i ruszamy na wycieczkę! A raczej: telefon w dłoń! W telefonie zaś mapa, podręczny przewodnik i – co najważniejsze – gps, który pozwoli z łatwością odnaleźć się na szlaku i znaleźć drogę do konkretnego miejsca. Od wielu lat jednostki samorządowe stawiają na nowoczesne rozwiązania, by przyciągnąć w swoje strony coraz więcej turystów. Technologia stale idzie do przodu, a wraz z nią rozwija się i branża turystyczna, która jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki.

Wiele gmin jest już przygotowanych do sezonu i proponują gościom skorzystanie z przydatnych aplikacji. Tak jest w przypadku Mazurskiego Parku Krajobrazowego, który wydał niedawno aplikację turystyczną pokazującą ten niezwykle urokliwy region, pełen przepastnych lasów i malowniczych jezior. Jedną z funkcji aplikacji jest gra terenowa, która proponuje zwiedzanie poprzez rozwiązywanie zagadek. Uzupełnieniem mobilnego przewodnika jest wydanie papierowe, które skierowane jest przede wszystkim do miłośników tradycyjnych form przekazu.

Mazurski Park Krajobrazowy nie jest jedynym, który zdecydował się na zaoferowanie turystom gier terenowych. Dołączyło do niego także Nadleśnictwo Świeradów, które wraz ze swoimi czeskimi partnerami, przy współpracy z firmą Amistad stworzyło aplikację „Przygoda w górach”, pokazującą przyrodnicze perełki pogranicza, wraz z historią okolicy. Kolejnym owocem współpracy polsko-czeskiej jest realizacja „Wspólne Dziedzictwo”, która powstała dzięki zaangażowaniu aż jedenastu jednostek. Obejmuje ona dwie aplikacje, w jednej z nich znalazły się opisy i informacje na temat najważniejszych zabytków, w drugiej zaś znaleźć można grę terenową.

Miłośnicy sportów wodnych, a konkretnie kajakarstwa, także znajdą dla siebie ciekawe propozycje. Mniej popularne regiony kraju zapraszają do odwiedzin! Na przykład Dolina Małej Panwi na opolszczyźnie, która przygotowała aplikację skupiającą się właśnie wokół tematów spływów. Oprócz propozycji wodnych traktów znaleźć tu można też informacje o noclegach i punktach gastronomicznych.

Zwiedzanie to jednak nie tylko aktywny wypoczynek, ale też poszerzanie wiedzy, również historycznej. Wiele jest wydarzeń, o których w dalszym ciągu mówi się mało, dlatego też Muzeum Zamkowe w Malborku zadbało o zrealizowanie projektu aplikacji związanej z bardzo ważnym wydarzeniem związanym z regionem: plebiscytem, który miał miejsce w 1920 r. Aplikacja „Szlak Powiśle 1920” prowadzi użytkownika po miejscach leżących niegdyś pod pruskim, a później niemieckim zaborem, w których ludność wytrwale walczyła o zachowanie polskości.

Zastanawiając się nad kierunkiem wyjazdu warto wziąć pod uwagę nie tylko atrakcje przyrodnicze i mnogość szlaków, ale również dziedzictwo kulturowo-historyczne, które zdecydowanie warte jest poznania. Jeśli zaś wszystko jest pokazane w nowoczesnej i czytelnej formie, urlop musi być udany!

Źródło: http://amistad.pl
Autor: Natalia Szymonowska

2021-03-02 08:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»