Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PROMOCJA
Przewodniki papierowe nie odchodzą do lamusa


Sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami, warto zatem już teraz zadbać o wakacyjne plany. Chociaż wyjazdy zagraniczne nadal stoją pod sporym znakiem zapytania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco lepiej poznać nasze własne, polskie zakątki. Branża wydawnicza nie zwalnia tempa, także ta turystyczna.

Tradycyjne papierowe przewodniki nie mają zamiaru łatwo oddać pola nowoczesnym technologiom i nadal mają swoje wierne grono miłośników. Dlatego też wiele jednostek samorządowych stawia właśnie na taką promocję: poprzez tradycyjne formy wydawnicze. Treści okraszone pięknymi zdjęciami zachęcają do odkrywania Polski.

Nowymi wydaniami pochwalić się może Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie, której przewodnik o intrygującym tytule Ryba za przewodnika nawiązuje do lokalnej tradycji i historii miejscowości, na długo przed turystycznym boomem będącej niewielką rybacką osadą: początki Mielna sięgają czasów średniowiecza, sporo jest tam zatem historycznych ciekawostek godnych poznania. Wiele z nich prezentuje wspomniany właśnie przewodnik.

Miłośnicy wypoczynku nad wodą zaproszeni są także w podróż po Mazurskim Parku Krajobrazowym, który jest największym i najstarszym parkiem w województwie warmińsko-mazurskim. Przewodnik odkrywa niezwykły urok Parku, pokazuje czytelnikom zarówno bogactwo przyrodnicze, jak kulturowe regionu. Wartościowe informacje znajdą w nim zarówno amatorzy spacerów, rowerzyści, jak i oczywiście kajakarze.

Południe Polski kusi zaś urokliwymi miasteczkami, z bogatą historią, ciekawą zabudową i ciasnymi uliczkami. Jednym z takich miejsc jest Stary Sącz, który swoje tajemnice odkrywa w publikacji pt. Stary Sącz – Karpackie miasteczko z klimatem, wydanym przez tamtejsze Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. Miasteczko ulokowane pomiędzy wzgórzami Beskidu Sądeckiego, w dolinach Popradu i Dunajca ma zaoferowania znacznie więcej niż tylko spacery z historią. To także okolice pełne inspiracji, tradycji i atrakcji, które zaprezentowane zostały na 156 stronach przewodnika wydanego przez Amistad.

Z Beskidu Sądeckiego już niedaleko do Beskidu Śląskiego, który dumnie prezentowany jest przez Bielsko-Białą. Przewodnik Szlakiem kultury i atrakcji powiatu bielskiego przyciąga turystów opisem szlaków i schronisk, pereł architektury drewnianej i propozycjami aktywnego spędzania wolnego czasu: od kilku lat Beskid Śląski to nie tylko raj dla piechurów, ale też i rowerzystów doceniających szybkie, górskie trasy.

Jak Polska długa i szeroka zaprasza do odkrywania mniej i bardziej popularnych zakątków: czas zaplanować urlop!

Autor: Natalia Szymonowska
Źródło: http://amistad.pl

2021-02-18 08:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»


URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 kwietnia, XXXV Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich RP, http://www.zgwrp.pl

29 kwietnia, Kielce, XXII Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, https://www.teraz-srodowisko.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»