Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Tadeusz Studziński: Dofinansujemy pociąg na Mierzeję Wiślaną

Pociąg plażowy będzie woził turystów na Mierzeję Wiślaną. Samorządy zadeklarowały już wsparcie finansowe dla wakacyjnych przejazdów.

Dzięki reaktywacji nieczynnej od 20 lat linii kolejowej na trasie Malbork – Szymankowo – Nowy Dwór Gdański, możliwe stało się uruchomienie kursów z Grudziądza, Kwidzyna i Malborka w kierunku Mierzei Wiślanej. W ubiegłym roku w kosztach uruchomienia wakacyjnych przejazdów wzięło udział kilkanaście samorządów, położonych na trasie pociągu plażowego. W ciągu dwóch miesięcy z tego połączenia skorzystało 2,5 tys. turystów. Transport kolejowy w znacznym stopniu odciążył bardzo zatłoczoną w sezonie wakacyjnym drogę z Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny.

– Dzięki uruchomienia przejazdów pociągu plażowego około 600-700 samochodów mniej wjechało na Mierzeję Wiślaną w okresie największego nasilenia – mówi Tadeusz Studziński, burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego. Samorządy m.in. Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i powiatu nowodworskiego zgodziły się po raz kolejny finansować letnie kursy pociągu. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami samorządy partycypują w kosztach w równych częściach. – Koszta tego przedsięwzięcia przypadające na jeden samorząd są stosunkowo niewielkie i wynoszą około 4000-4300 zł za cały sezon – dodaje Studziński. W tym roku pociąg plażowy będzie kursował dwa dni w tygodniu – w soboty i niedziele. Połączenie z Mierzeją Wiślaną zostanie uruchomione 3 lipca br. (mgo)

2010-05-06 17:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»