Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


FINANSE
Lubuskie. Milionowe wsparcie dla przedsiębiorców


W ramach Lubuskich Bonów Wsparcia do przedsiębiorców trafi ok. 44 mln zł. Jak ten proces przebiega na południu regionu? O tym na konferencji prasowej poinformowała Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.


Pierwotnie budżet Lubuskich Bonów Wsparcia liczył 30 mln zł, dzięki decyzji Zarządu Województwa Lubuskiego kwotę zwiększono do 44 mln zł. Dzięki dodatkowym środkom możliwe będzie dofinansowanie wszystkich projektów MŚP, które uzyskały co najmniej 16,5 pkt. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp. - Zaczynamy podpisywać umowy i rozdzielać środki. To olbrzymi projekt dla wszystkich przedsiębiorców z województwa lubuskiego. Pomaga firmom, ale robi to w sposób inteligentny, ponieważ wspiera przedsiębiorców doraźnie oraz zachęca ich, aby spojrzeć nieco dalej w przyszłość. Konkurs miał element inwestycyjny. Każda z firm musiała pewną kwotę przeznaczyć na dalszy rozwój, zakup środków, opracowania strategii działania – mówił Janusz Jasiński, prezes OPZL podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez organizację pracodawców.

Zwykle w samorządzie lubuskim każdy kolejny rok kończymy jakimś mocnym akcentem. Roku temu podpisywaliśmy umowę na finansowanie budowy Parku Technologii Kosmicznych, tym razem są to bony dla przedsiębiorców. Stało się to możliwe za sprawą Komisji Europejskiej, bo pozwoliła przekierować pieniądze z innych zadań, zaplanowanych w Regionalnym Programie Operacyjnym. Premiowaliśmy firmy, znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, narażone na utratę płynności – tłumaczyła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Tylko do samego OPZL-u zgłosiło się kilkuset chętnych. Ostateczną weryfikację pozytywnie przeszło ponad 230 firm. Na konferencję zaproszono przedsiębiorców, do których trafi wsparcie. Jego wsysokość jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od wielkości przedsiębiorstwa.

Działamy od przeszło 20 lat, ale obecnie branża została całkowicie zamknięta. Bony są ogromną pomocą. Przeznaczymy je na inwestycje i dostosowanie się do obecnie panujących warunków - twierdzi Grzegorz Pyzikiewicz, szef Pensjonatu SPA Gregor.

 

Czytaj więcej (link)   
Źródło i foto. lubuskie.pl

2020-12-31 10:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26 stycznia – 4 lutego 2021 roku, Kurs: Zarządzenie bezpieczeństwem informacji oraz ochrona danych osobowych w JST, https://wydarzenia.ngo.pl/

27 stycznia 2021 roku, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»