Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE
Wielka inwestycja w dwóch opolskich szpitalach


11 milionów 404 tysiące złotych będzie kosztowała rozbudowa Opolskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wraz z budową łącznika. Dziś wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

 

Budowa trzykondygnacyjnego budynku z Izbą Przyjęć oddziału Chirurgii Onkologicznej, oddziału Ginekologii Onkologicznej wraz z łącznikiem spinającym budynki Opolskiego Centrum Onkologii i Szpitala Wojewódzkiego. Do tego budowa łącznika między budynkiem zakaźnym a budynkiem głównym wraz z szybem windy szpitalnej dla oddziału zakaźnego oraz rozbudowa budynku pulmonologii dla punktu pobrań i rozbudowa pawilonu diagnostyczno-zabiegowego dla potrzeb ambulatoryjnej hematologii i onkologii hematologicznej wraz z budową sali dydaktycznej –  to inwestycja, którą właśnie rozpoczęto przy ulicy Katowickiej w Opolu. Trwa  budowa łącznika i jak zaznacza Renata Ruman-Dzido, prezes Szpitala Wojewódzkiego, pozwoli to na racjonalne wykorzystywanie potencjału jednostek. – To jest nasza idea na dziś. Będzie można pacjenta operowanego w części onkologicznej przetransportować do oddziału intensywnej terapii szpitala wojewódzkiego. Nie trzeba budować dodatkowego oddziału. Tak samo możemy korzystać z tomografu niskoemisyjnego w szpitalu onkologicznym – tłumaczy Renata Ruman-Dzido.

70-metrowa estakada to łącznik pomiędzy szpitalami. Rozpoczęła się też budowa nowej Izby Przyjęć. Dyrektor opolskiej onkologii Marek Staszewski zaznacza, że łącznik to 1/3 inwestycji. – Został wyceniony na ponad 5 milionów 100 tysięcy złotych. Wcześniej zbudowany został łącznik budynku głównego z budynkiem oddziału zakaźnego szpitala wojewódzkiego. W trakcie realizacji jest powiększenie oddziału pulmonologii i hematologii – zaznacza dyrektor Marek Staszewski. 

Całość inwestycji finansowana jest z Unii Europejskiej, Urzędu Marszałkowskiego i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Czytaj więcej (link)   
Źródło i foto.  opolskie.pl

 

2020-12-30 09:48:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26 stycznia – 4 lutego 2021 roku, Kurs: Zarządzenie bezpieczeństwem informacji oraz ochrona danych osobowych w JST, https://wydarzenia.ngo.pl/

27 stycznia 2021 roku, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»