Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE
Łódzkie. Budżet dla regionu na 2021 rok


Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął budżet na 2021 rok. Za projektem opowiedziało się 17 radnych, 12 było przeciwko, 3 wstrzymało się od głosu. To pierwszy budżet województwa przyjęty w formie zdalnej, bo tak - w związku z sytuacją epidemiczną - obradowali we wtorek (15 grudnia) radni.

 

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia w poczet radnych Doroty Ryl, która zastąpiła zmarłego przed miesiącem Andrzeja Owczarka. Nowa radna będzie członkiem klubu Koalicji Obywatelskiej. Następnie przez ponad sześć godzin trwała dyskusja nad projektem budżetu. Radni zadawali wiele pytań, na które odpowiadali dyrektorzy urzędu oraz członkowie zarządu województwa.

Budżet na 2021 rok przewiduje dochody w wysokości 1 mld 55 mln zł. Planuje się, że największe wpływy będzie stanowić podatek od przedsiębiorców CIT. W tym roku powinna to być kwota 360 mln zł i taką samą planuje się w przyszłym. Przedstawiający założenia budżetu skarbnik województwa Michał Miazek podkreślił, że jest to o 88 mln więcej niż w roku 2017. Wyższe będą także wpływy z podatku PIT, które wyniosą 111 mln zł. 

Wydatki planuje się w wysokości 1 mld 122 mln zł i znów jest to kwota prawie dwa razy wyższa niż w roku 2017. Wydatki inwestycyjne sięgają 30 procent budżetu. Będą możliwe tak duże m.in. dzięki temu, że udało się rozdysponować pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Z tej puli województwo łódzkie otrzymało w ostatnim czasie 48 mln zł. 

Ten budżet to budżet dobrej prognozy – mówił marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. – Za nami bardzo trudny rok walki z koronawirusem. Zresztą wciąż się z nim zmagamy i wierzę, że tę walkę wygramy. Myślę, że ten budżet da nam możliwość wyjścia z tej trudnej sytuacji. Pozytywną prognozą są z pewnością wpływy z podatków CIT i PIT. 

Marszałek wyraził wdzięczność opozycji za wiarę w rząd, utrzymanie dobrej kondycji gospodarki w kraju i za propozycje zwiększenia wydatków. - W tym budżecie odnajdziemy wiele – kontynuował Grzegorz Schreiber. - Wśród wydatków majątkowych szczególną pozycję zajmują drogi. Są wśród nich bardzo różne inwestycje. Jest kontynuacja wieloletnich, jak droga Ujazd – Kurowice. Są i takie, które zaczniemy i skończymy w przyszłym roku.

Tylko na te „jednoroczne” inwestycje modernizacje zaplanowano blisko 20 mln zł.
 

Czytaj więcej (link)   
Źródło i foto.  lodzkie.pl

 

2020-12-29 10:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26 stycznia – 4 lutego 2021 roku, Kurs: Zarządzenie bezpieczeństwem informacji oraz ochrona danych osobowych w JST, https://wydarzenia.ngo.pl/

27 stycznia 2021 roku, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»